Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

10 inkoustů v A3+ a další nové tiskárny Canon

redakce 17.09.2012

Na produktově bohaté tiskové konferenci představil Canon kromě nových fotoaparátů i inkoustové a laserové tiskárny. Novinky najdeme ve všech kategoriích od jednoúčelových inkoustových tiskáren až po laserovou multifunkci s faxem.

 

 

 

Náročnější zájemce o fototisk by z dnešní nabídky nejvíce zaujaly asi nové inkoustové tiskárny formátu A3+, které míchají osm a deset inkoustů. Modely Pixma PRO-100 a Pixma PRO-10 nastupují na pozice, které doteď zabíraly přístroje Pixma Pro9000 MkII, respektive Pixma Pro9500 MkII. Vyšší model PRO-10 používá systém 10 pigmentových inkoustů s optimalizací barevnosti Chroma Optimizer a je určen pro amatérské i poloprofesionální fotografy, kteří chtějí pracovat s širokou řadou médií. Druhý model PRO-100 oproti tomu pracuje se sadou osmi dye-based inkoustů, přičemž obsahuje i tři černobílé inkousty (černá, šedá a světle šedá).

Obě tiskárny Pixma PRO-100 a PRO-10 podporují tisk až do formátu A3+ a obsahují nově navržený manuální zadní podavač papíru, který usnadňuje rychlejší podávání uměleckých médií až do šířky 14“. Nové modely jsou kompatibilní s širokou řadou ICC profilů a usnadňují tisk na různá média, která odpovídají uměleckým potřebám. Tiskárny mohou být sdíleny více počítači přes Wi-Fi a Ethernet a umožňují bezdrátový tisk. Pro rychlý náhled kompozice je možné tisknout z kompatibilních tabletů a chytrých telefonů. Oba modely budu v prodeji od listopadu a již jsou na cestě do naší testovací laboratoře.

Canon dále představil čtyři základní multifunkční tiskárny Pixma MP230, MG2250, MG3250 a MG4250, které v základní výbavě obsahují software My Image Garden. Ten spojuje všechny programy Canon pro tiskárny Pixma v jednom uživatelsky přívětivém rozhraní. Jednotlivé modely se liší konektivitou, výbavou i rychlostí, ale spojuje je možnost používat inkoustové kartridže typu XL i systém pěti až šesti barevných inkoustů, rychlost tisku 15 černobílých obrázků za minutu a 10 barevných obrázků za minutu podle ISO ESAT a tisk s rozlišením 4800 dpi.

Do segmentu inkoustových fototiskáren a multifunkcí dále Canon přidal tři modely výkonnějších zařízení Pixma iP7250, Pixma MG5450 a Pixma MG6350. Multifunkční fototiskárny MG5450 a MG6350 nabízí podporu vysokokapacitních XL inkoustů s dvounásobnou kapacitou oproti klasickým kartridžím Canon a výběr možností připojení. Nová tiskárna Pixma iP7250 nahrazuje stávající iP4950, ale má vyšší rychlost tisku, Wi-Fi připojení a podporuje tisk z tabletů a chytrých telefonů. Nové tiskárny mají úspornou funkci automatické vypnutí, která je tiskárny automaticky vypne, pokud jsou nečinné po předem nastavenou dobu.

Pixma iP7250 je první „nemultifunkční“ tiskárnou Canon s Wi-Fi konektivitou. iP7250 má systém 5 inkoustů a ve formátu A4 tiskne rychlostí 15 černobílých obrázků za minutu a 10 barevných obrázků za minutu dle normy ISO ESAT. Multifunkční Pixma MG5450 je osazena TFT displejem s úhlopříčkou 7,5 cm a používá systém 5 inkoustů. MG5450 také nabízí Wi-Fi konektivitu, Pixma Cloud Link se službou Google Cloud Print a možností tisknout z tabletů nebo chytrých telefonů.

Nejvyšší model Pixma MG6350 je určen pro fotografické nadšence, kteří chtějí tisknout kvalitní snímky pomocí systému 6 inkoustů. Je vybavena intuitivním inteligentním dotykovým systémem a dotykovým TFT displejem s úhlopříčkou 8,8 cm. MG6350 obsahuje Wi-Fi a celou řadu funkcí pro tisk bez nutnosti připojení k PC. Nabízí například automatický oboustranný tisk, přímý potisk disků a možnost využití nových velkokapacitních samostatných inkoustových XL kazet. Pro milovníky designové vytříbenosti bude tato novinka rovněž k dispozici v  bílém provedení.

Laserový tisk

Rodinu tiskáren a multifunkci s laserovým tiskem nově rozšířilo osm nových zařízení formátu A4. Černobílé multifunkce i-SENSYS MF4700 a MF4800 nabízí Wi-Fi konektivitu, která umožňuje snadný bezdrátový tisk i skenování z počítačů připojených do Wi-Fi sítě. Využívají technologii Quick First-Print (QFP), která snižuje čekací dobu při tisku z režimu spánku a první výtisk je hotový už za 5,8 sekundy. Díky novému tichému režimu pracují zařízení s hlučností 45 dB. Model MF4700 tiskne akopíruje dokumenty rychlostí 23 stran za minutu a model MF4800 rychlostí 25 stran za minutu. Nemultifunkční modely i-SENSYS LBP6020 a LBP6020B tisknou rychlostí 18 stránek za minutu při rozlišení 2400 x 600 dpi.

Canon představil také laserový fax i-SENSYS FAX-L410. FAX-L410 s vestavěným telefonním sluchátkem, 5řádkovým LCD displejem a automatickým oboustranným podavačem na 50 listů papíru. Tento model s tiskovým enginem, který zvládne 25 stránek za minutu, vychází vstříc hlavně státní správě a podnikům, jenž musí stále používat fax. Ve srovnání s předchozími modely i‑SENSYS FAX-L380 a FAX-L390 se výrazně zlepšila energetická účinnost a novinka spotřebuje v režimu spánku pouze 1,4 W.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud