Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

175 smartphonů v testu

Pavel Trousil 28.03.2023

Naše tabulka chytrých telefonů se rozrostla o další položky. Nově v ní najdete i novinky Vivo X90 Pro, Xiaomi 13 Pro, nebo Samsung Galaxy A54 5G a A53 5G. Měříme výkon, jas displeje, výdrž na baterie a řadu dalších parametrů.

V naší testovací laboratoři pravidelně testujeme nové produkty a výsledky zaznamenáváme do přehledné tabulky, která je srovnaná podle celkového hodnocení. V tabulce TOP10 smartphonů je aktuálně 175 produktů.

Celkové hodnocení smartphonů  se skládá z pěti různých hodnotících kritérií. U každého chytrého telefonu totiž hodnotíme zvlášť „Výkon a provoz“, „Vybavení“, „Baterii“, „Displej“ a „Fotoaparát“. Kromě výsledků testů najdete v naší tabulce i řadu důležitých technických parametrů. Nově testovaný smartphone je zařazen do naší databáze a výsledky se přepočítají a jsou normované na 100.

Mezi novinky patří například Vivo X90 Pro s vynikajícím fotoaparátem s 1“ snímačem, dvojice Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro, nebo Motorola ThinkPhone. To jsou všechno telefony, které se dostaly do první desítky našeho pořadí, takže jde o skutečně špičkové smartphony, které ale mají oproti Samsungům S23 a Apple iPhonům nejnovější generace přeci jen nižší cenovku.

Cenově dostupnější modely Samsung, tedy Samsung Galaxy A54 5GSamsung Galaxy A34 5G najdete kolem 50. pozice, což není vzhledem k ceně špatné. Ještě levnější je nově otestovaný chytrý telefon Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme