Přejít k hlavnímu obsahu

3 důvody, proč uvažovat o AirPods

redakce 08.11.2022

Stále využíváte drátová sluchátka? Přesvědčíme vás, proč byste je měli už konečně vyměnit za AirPods. Pohodlí nade vše

Určitě to znáte z vlastní zkušenosti. Chcete si poslechnout oblíbenou písničku, ale z kapsy vytáhnete zamotaná drátová sluchátka. Než se vám je podaří rozmotat, jste z toho tak přešlí, že na poslech hudby nemáte ani náladu.

To se vám s Apple AirPods prostě nestane. Jednoduše sluchátka vytáhnete ze speciálního obalu a jste připraveni naskočit na vlnu vaší oblíbené kapely. Bezdrátová sluchátka jsou zkrátka velmi pohodlná, rychle si na ně zvyknete a už nebudete chtít nikdy přejít na ta drátová. Dosah kabelu vás v ničem neomezuje, protože ho sluchátka prostě nemají.

Další situace a aktivity, při kterých AirPods opravdu oceníte:

  • Při běhání se vám nemotá kabel k rotujícím rukám a vy se můžete soustředit jen na vaši techniku běhu.
  • Při oblékání a svlékání si nemusíte sluchátka sundávat. A ještě přitom můžete hudbu poslouchat vesele dál.
  • Během vaření večeře pro celou rodinu si poslechnete nejnovější díl oblíbeného podcastu a zabijete tak dvě mouchy jednou ranou.

U AirPods Pro a AirPods Max si také velmi rychle zvyknete na speciální režim potlačení hluku a na režim propustnosti. Pokud máte zapnutý režim potlačení hluku, jedinou věc, kterou uslyšíte, je vaše hudba. Zvuky okolí, ve kterém se nacházíte, prostě neuslyšíte. To oceníte třeba v případě, že se potřebujete soustředit v kanceláři plné upovídaných lidí. A nespornou výhodou je i to, že nemusíte zvyšovat hlasitost, abyste vůbec slyšeli, o čem v písničce interpret zpívá.

V případě aktivního režimu propustnosti zase tak trochu uslyšíte jen to, co chcete. Systém sluchátek například reaguje na mluvené slovo. Co to znamená v praxi? V případě, že posloucháte hudbu a máte tento režim aktivovaný, uslyšíte, když na vás kolega začne mluvit.

Dostačující výdrž a nabíjecí pouzdro

Zarytí odpírači bezdrátových sluchátek často argumentují tím, že sluchátka nevydrží moc dlouho bez nabíjení. Pojďme se podívat, jak to to s výdrží u jednotlivých modelů (výdrž jedno nabití):

  • AirPods Pro 2. generace až 5 hodin poslechu.
  • AirPods 2. generace až 6 hodin.
  • AirPods 3. generace s Lightning nabíjecím pouzdrem až 6 hodin.
  • AirPods 3. generace s MagSafe nabíjecím pouzdrem až 6 hodin.

Zdá se vám to málo? Pak nezapomeňte na to, že stačí sluchátka na chvilku vrátit do pouzdra a za pár okamžiků jsou znovu připravené pracovat.

Ekosystém Apple je prostě nejlepší

Pokud vlastníte AirPods, je velmi pravděpodobné, že vlastníte i iPhone, MacBook nebo Apple Watch (třeba nové Apple Watch 8). Proč? Protože je celý ekosystém jablečných zařízení krásně propojený. Všechny produkty spolu komunikují a pracují v harmonii. Proto je pak dost těžké někdy z rodiny Apple odejít ke konkurenci.

TIP: K novým sluchátkům by se vám určitě hodil i nový iPhone 14. Ten na ElectroWorld.cz seženete od 26 490 Kč.

Měření


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud