Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

30“ profesionál pro DTP a pre-press

redakce 09.08.2010

Společnost EIZO na trh v ČR a SR monitor EIZO CG303W z řady ColorGraphic, který nabízí široký gamut pokrývající až 99% barevného prostoru ofsetového tisku. Model s rozlišením 2560 x 1600 je osazen obrazovkou H-IPS, která je potažena speciální vrstvou zajišťující precizní podání černé z různých úhlů pohledu. Předpokládané nasazení je v oblasti DTP, pre-pressu, a díky simulaci různých barevných videoprostorů také v oblasti postprodukce.

Model CG303W s HW-kalibrací představuje monitor osazený LCD panelem s technologií H-IPS nabízející uživatelům prakticky konstantní barevné podání z různých úhlů pohledu. Nabízí také široký barevný gamut s 98% pokrytím AdobeRGB (1998) a 102% pokrytím NTSC. Monitor navíc umožňuje na svém DVI-DL vstupu zpracovávat 10bitový vstupní RGB signál (10bpc). Tím je možné současně zobrazovat více než 1 mld. barevných odstínů. Díky vysokému rozlišení je schopen zobrazovat stejné množství informací jako např. dva 21“ monitory s rozlišením 1200 x 1600. V režimu Picture by Picture tak může nahradit dvouobrazovkové pracoviště 2 x 21“.
Kombinace 16-bit interního zpracování signálu (gama-korekce), vysokého kontrastu, širokého rozsahu barev, výborné odezvy a technologie DUE (pro dosažení homogenní plochy LCD panelu) vyhovuje nejnáročnějším uživatelům v oblasti kontroly digitálního obrazu, v DTP studiích, pre-pressu, zpracování videa a dalších grafických oborech. Pro snadné ovládání jsou k dispozici předvolby nastavení obrazu. Monitor umožňuje práci i v režimu na výšku při otočení o 90°. Monitory EIZO jsou nabízeny s prodlouženou záruční lhůtou pět let.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme