Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

3D tiskárna Markforged Mark Two tiskne v pevnosti kovu za cenu plastového prototypu

redakce 05.09.2016

3Dwiser slaví výročí založení a zvýhodňuje cenu revoluční stolní 3D tiskárny Markforged Mark Two

Společnost 3Dwiser nabízí cenové zvýhodnění 30 000 Kč na nejvyšší a nejžádanější model profesionální stolní 3D tiskárny Markforged Mark Two Enterprise. Tato zařízení umožňují tisknout velmi odolné součástky díky patentovanému postupu vytvrzování nylonu spojitými vrstvami karbonových či skelných vláken nebo kevlaru. Zvýhodněná cena platí v průběhu celého září 2016.

Model Mark Two od společnosti Markforged, který je oproti předchozí verzi o 40 % rychlejší a rozšiřuje také nabídku materiálů, kombinuje tiskovou hlavu s unikátní technologií CFF pro karbonová a skelná vlákna či kevlar s tradiční hlavou využívající technologie FFF pro tisk nylonu. Díky tomu dokáže zajistit aditivní výrobu velmi robustních dílů z kompozitního materiálu s vyšším poměrem pevnosti k hmotnosti, než má například hliník 6061-T6.

Konstruktéři využívající tuto tiskárnu již nemusí být odkázáni pouze na drahá obráběcí zařízení či externí průmyslové 3D tiskárny, ale mohou si vyrobit funkční díl na míru přímo v konstrukční kanceláři či dílně – levněji a rychleji. Typické uplatnění najde tiskárna např. při 3D tisku montážních přípravků, instalačních prvků a dalších strojírenských nástrojů, konstrukčních součástí, funkčních prototypů i finálních dílů vyrobených na míru.

Model Mark Two přináší nejen vysokou pevnost a odolnost výtisků z kompozitů, ale i velmi skladné provedení a nízké pořizovací i provozní náklady, které jsou zlomkem ceny průmyslových řešení. Proto 3D tiskárny Mark Two využívají přední světové společnosti z leteckého, kosmického i obranného průmyslu, automobilky, výrobci spotřebního zboží, lékařských nástrojů, protéz a ortéz či nejznámější technické univerzity.

Součástí 3D tiskového řešení Mark Two jsou i speciálně vyvinuté tiskové materiály, které se hodí pro širokou škálu nasazení:

  • Karbonová vlákna mají nejlepší poměr pevnosti vůči hmotnosti.
  • Kevlar nabízí nejvyšší odolnost proti obrušování.
  • Skelná vlákna jsou výhodná nejlepším poměrem pevnosti k ceně.
  • Nylon je znám jako odolný plast pro konstrukční díly.
  • Vysokoteplotní skelná vlákna jsou ideální pro automobilový, letecký a kosmický průmysl, stejně jako další průmyslová odvětví vyžadující stálost materiálu při vyšších teplotách.

Tiskárny Mark Two jsou dostupné ve třech modelových provedeních, přičemž jejich cena začíná na 157 000 Kč bez DPH.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme