Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

50 tisíc zvědavců neodolalo virtuálním elektrárnám

redakce 14.05.2014

Letos spuštěné virtuální prohlídky elektráren, které se staly jedním z hitů českého internetu, dosáhly na další cennou metu: přivítaly 50 000. návštěvníka.

Cestu k nejzajímavějším nebo běžně nepřístupným partiím elektráren Skupiny ČEZ si našli lidé z ČR ale i ze širokého zahraničí. Prohlídky dalších zajímavých provozů, mj. jaderné elektrárny Dukovany a přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně, budou mít premiéru v září.

Hranici 50 tisíc unikátních návštěvníků pokořily virtuální prohlídky elektráren, které Skupina ČEZ od začátku postupně spouštěla na webu www.cez.cz. Sedmička elektráren různých typů (http://www.cez.cz/…y/index.html) přitom lákala návštěvníky opakovaně – zpřístupněné provozy zaznamenaly podle Google analytics zatím téměř 80 tisíc zobrazení. Lidé se tak do elektráren nejen rádi vraceli, ale vzhledem k plnoformátové anglické verzi jich přišlo prozkoumat zákulisí elektráren i více než 5 tisícovek ze zahraničí (zejména z Německa, Rakouska a Slovenska).

Největší zájem byl zatím o temelínskou elektrárnu, která na 28 zastaveních nabízí mj. cestu až do reaktorové šachty. Průměrně se návštěvníci Temelínem virtuálně toulali přes 4 minuty. Každá prohlídka startuje leteckým panoramatem lokality a uživatel může pak na základě vlastní volby navštívit nejdůležitější části elektrárny. To vše doplněno popisky, technickými daty, zvuky a dalšími zajímavostmi. Sedm elektráren nabízí 105 zastavení. Projekt, který vznikl na základě spolupráce agentury CDI.CZ a specialistů provozu a komunikace Skupiny ČEZ, je letos nominován na Českou cenu za PR.

„Vzhledem k obecnému růstu zájmu o technickou turistiku jsme předpokládali, že tuto možnost si lidé nenechají uniknout. Nebývalé vysoká přízeň a opakovaný zájem návštěvníků nás přesto příjemně překvapily. Už nyní můžeme slíbit, že všichni fanoušci a energetičtí nadšenci se letos po prázdninách podívají do dalších míst s neopakovatelnou atmosférou. Prostřednictvím virtuálních prohlídek chceme v září otevřít světu mj. první českou jadernou elektrárnu Dukovany nebo jeden z divů světa – přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé Stráně,“ říká koordinátorka vzdělávacího programu ČEZ Marie Dufková. Elektrárna a informační centra Skupiny ČEZ v České republice za celý rok 2013 navštívilo více než 195 tisíc zájemců o energetiku.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme