Přejít k hlavnímu obsahu

65“ s mini LED QLED panelem

redakce 23.12.2022

Televizor Hisense 65U8HQ nabízí zajímavou kombinaci atraktivního mini LED podsvícení s rychlou obrazovkou, která uspokojí i náročné hráče. Nechybí velmi dobrá portová výbava a perfektní zvuk. 

Hisense 65U8HQ

Televizor Hisense 65U8HQ nabízí zajímavou kombinaci atraktivního mini LED podsvícení s rychlou obrazovkou, která uspokojí i náročné hráče. Nechybí velmi dobrá portová výbava a perfektní zvuk. Mini LED podsvícení zajišťuje výborný kontrast a vysokou svítivost, takže je obzvláště vhodný pro sledování HDR obsahu. Televizor dokáže výborně prezentovat jak noční scény a tmavé detaily, tak nás přesvědčil vysokým jasem přesahujícím ve špičce 1 300 cd/m2, díky kterému není problém sledovat sportovní utkání i ve sluncem zalitém obývacím pokoji. Miniaturní LED diody jsou až 50× menší než běžné LED podsvícení, takže lépe oddělují detaily, systém podsvícení QLED panelu je rozdělen do 160 stmívacích zón. QLED panel s více než miliardou barev pokrývá barevný rozsah DCI-P3. Plynulost obrazu zvyšuje 120Hz obnovovací frekvence, díky které jsou rychlé scény nebo například sportovní utkání naprosto plynulé. Televizor mimochodem dokáže automaticky rozpoznat sportovní přenosy a přepnout se při nich do odpovídajícího sportovního režimu. QLED panel má samozřejmě ultravysoké 4K rozlišení se systémem upscalingu, tedy optimalizace a přepočítávání zdrojů nahraných v nižším rozlišení do 4K kvality. Upscaling funguje spolehlivě, na televizoru s 65“ úhlopříčkou vypadá Full HD zdroj prakticky stejně jako 4K a vynikající je i kvalita televizního vysílání v SD rozlišení.

Uživatelské rozhraní Vidaa obsahuje v továrním nastavení aplikace pro všechny oblíbené streamovací služby od celosvětových poskytovatelů (Netflix, Disney+, Amazon Prime Video, Apple TV+), ale také české služby Lepší. TV a Voyo a nechybí sportovní aplikace FIFA, UEFA.TV, Red Bull TV nebo například NFL Game Pass. Není divu, tento televizor je také oficiálním modelem pro nadcházející fotbalové mistrovství světa v Kataru. Uživatelské rozhraní je moderní, nabízí pruhy s výběrem aktuálních a nejoblíbenějších titulů různých služeb včetně možnosti přímého přístupu k pokračování dříve sledovaných pořadů. Dálkový ovladač je v balení jeden a je dost rozměrný. Rozložení je ale logické a překvapilo nás množství dedikovaných tlačítek pro spouštění streamovacích služeb, těch je zde dokonce 12. Klávesnice ovladače není podsvícená, ale nechybí možnost hlasového ovládání televizoru (podpora systémů Asistent Google, Amazon Alexa a Vidaa Voice).

Hráče potěší přítomnost rychlých konektorů HDMI 2.1 a pouze 20ms vstupní zpoždění obrazu. Díky HDMI 2.1 televizor automaticky detekuje připojené herní konzole a upravuje režim obrazovky tak, aby zajistil co nejrychlejší obnovovací frekvenci. Plynulý herní provoz vylepšuje podpora variabilní obnovovací frekvence až 120 Hz (AMD FreeSync Premium). Celkově jsou na televizoru dva HDMI 2.1 (s podporou eARC pro připojení externího zvukového systému) a dva HDMI 2.0 konektory, dva USB konektory pro připojení externích disků. Pro připojení k internetu slouží LAN nebo Wi-Fi 6, samozřejmostí je Bluetooth ve verzi 5.0. Pro příjem televizního signálu je připravena trojice tunerů (DVB-T2/ S2/C). O zvuk se stará systém reproduktorů a subwooferu s celkovým RMS výkonem 70 W a podporou Dolby Atmos a DTS: Virtual X. Televizor je umístěn na kovovém stabilním podstavci, který se nachází ve středu zařízení, takže jej lze umístit i na menší stolky, případně prostřednictvím VESA otvorů na zeď. V provozu jsme televizoru naměřili průměrnou spotřebu od 95 W (příkon při sledování domovské obrazovky) až po 250 W ve 4K HDR režimu.

TECHNICKÁ DATA

  • Obrazovka: 65“/3840×2160 bodů/ mini LED / QLED
  • Rozhraní:  2× HDMI 2.1, 2× HDMI 2.0, 2× USB (3.0, 2.0), LAN, Wi-Fi 6, HDR10, BT 5.0, eARC, audio
  • Spotřeba (spánek / provoz):  0,2 W/95–250 W
  • Tunery:  DVB-T2/S2/C
  • Reproduktory:  2.1/70 W
  • Cena:  37 990 Kč
  • Známka CHIPu: Výborný (1,3)

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud