Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

8 praktických aplikací, které vám usnadní každodenní život

Promotion 09.07.2024
AD
Zdroj: Freepik.com

Neustálé pípání, připomínky a zmínky. To některé aplikace zvládají perfektně. My jsme se ale rozhodli vám dát tipy na praktické a užitečné aplikace, které vám mohou udělat život jednodušší. Od plánování přes ukládání hesel a věrnostních karet až po kontrolu zdraví.

Kapitoly článku

Nákupy za lepší ceny

Rádi nakupujete nebo radši šetříte? S outlet aplikací Lounge by Zalando můžete dělat obojí. Ceny v této outletové aplikaci jsou často atraktivnější než na jiných e-shopech. Protože se do aplikace musíte zdarma registrovat, nabídky nenajde úplně každý, takže máte větší šanci je ukořistit. Outlet nabízí nejen dámské, pánské i dětské oblečení, ale také domácí dekorace, drobnou elektroniku a celkové vybavení domácnosti. Nemusíte se bát, že jsou tam pouze staré nechtěné kolekce, naopak se v outletu prodává směs nových a starších kolekcí. Aplikace se snadno používá, je přehledná a rychle se v ní zorientujete.

Už zase neznám své heslo…

Jaké heslo jsem si vytvořil/a do tohoto účtu? Je to už tak dlouho, že nevím… S aplikací BitWarden můžete mít všechny hesla na jednom místě. Když ji povolíte v nastavení telefonu, tak s ní bude zadávání hesel bezpečné a rychlé. Perfektní je také to, že vám aplikace pomůže s vymyšlením nového a neprůstřelného hesla, které není jednoduché prolomit. Buďme upřímní, heslo Macík123 je bezpečnostně o dost horší než třeba 8!srVY%tZ@. Jenže “8!srVY%tZ@” se samozřejmě těžko zapamatovává a v tom právě vyniká BitWarden. Pomůže vytvořit heslo a zapamatuje si ho za vás. Vy ho pak můžete automaticky při přihlašování vložit, zobrazit či zkopírovat. Oceníte i historii hesel, kde si jedním klikem zobrazíte, jaká hesla jste vytvořili v minulosti. BitWarden nemusíte používat jen v telefonu, existuje i jako aplikace na PC a doplněk do prohlížeče.

Jízdní řády, parkování a půjčovna aut na jedno kliknutí

CityMove potěší asi nejvíc ze všeho Pražáky, protože jsou jejími partnery Pražská integrovaná doprava a Dopravní podnik hlavního města Prahy. Aplikace je tedy více zaměřená na dopravu v hlavním městě, ale je schopna vám poradit s dopravou i mimo něj. Další funkce této CityMove je zobrazení live pohybu MHD, což je ideální pro ty, kteří neví, jestli se ještě vyplatí doběhnout na zastávku. Díky on-line poloze se to dozvíte a novinkou je i odpočet do odjezdu metra. Potřebujete zaparkovat? Aplikace myslí i na vás. Ukáže vám nejbližší nebo nejlevnější parkoviště a ještě vám dovolí zaplatit za parkování na modré čáře (nebo jiné zóně). Kromě toho snadno najdete, kde auto nabít nebo kde se nachází sdílené auto pro výpůjčku. Sportovci ocení možnost si půjčit a zaplatit sdílené kolo.

Mějte ručně psané poznámky vždy u sebe

Majitelé tabletů by měli zbystřit, protože GoodNotes je skvělá aplikace na ruční zápisky. To se hodí hlavně studentům, podnikatelům, samoukům nebo komukoliv, kdo rád píše rukou. Psaní rukou pomáhá zapamatovat si vytvořený text, což je velká výhoda. Ne vždy chcete používat papír, protože se snadno zničí nebo ztratí. Psaní na tabletu je pohodlné a po chvilce si na něj zvyknete. GoodNotes nabízí spoustu možností, jak s textem pracovat a zvýrazňovat. Snadno ho smažete, přesunete nebo podtrhnete. Perfektní je i to, že můžete přidat obrázky nebo odkazy. A když si aplikaci nahrajete do telefonu, můžete mít veškeré poznámky a dokumenty u sebe. Dokonce pár věcí lze ručně změnit, ale větší úpravy doporučujeme dělat na tabletu, pokud tablet stále nevlastníte, zkuste prohlédnout nabídku tabletů zde, a možná najdete co hledáte.

Odlehčete peněženku od desítek karet

Vaše peněženka praská ve švech, ale zákaznické karty jsou pro vás denním chlebem a rádi je používáte? Stáhněte si aplikaci Stocard, kam si jednoduše karty nahrajete a přes čárový kód je pípnete u pokladny. Dokonce v aplikaci zjistíte i výhodné nabídky u konkrétních prodejců. Karty mají barvu a nápisy jako reálné karty, takže jsou vizuálně oddělené a snadno se v nich zorientujete. 

Plánování vám usnadní každodenní život i dovolenou

Plánování je vaše a neuvěřitelně milujete vymýšlet různé kalendáře, diáře, seznamy, úkoly a tabulky? xTiles si získá vaše plánovací srdce. Ačkoliv se dá používat placená verze, free verze je pro jednotlivce také skvělá a určitě vám postačí. Získáte opravdu mnoho možností, co a jak vytvořit, ale zároveň není složitá na ovládání, což bývá problém u populárního Notion. Líbí se nám, že si můžete zvolit různé zobrazení odkazů a tím i velikost náhledového obrázku. Hlavním principem jsou dlaždice, do kterých pak přidáváte další sekce a nástroje. Věříme, že v kombinaci s GoodNotes to bude pro všechny plánovače skvělý pomocník. Opět lze používat na PC.

Kdy naposled jste byli na preventivní kontrole?

Víte, kdy jste byli naposled na kontrole u praktika? Česká aplikace Preventivka od společnosti Loono vám pomůže si uložit, kdy naposled jste byli u konkrétního lékaře a zároveň vás upozorní, kdy byste měli jít na další preventivní prohlídku. Mnoho onemocnění se dá včas zachytit a léčit, proto jsou tyto prohlídky tak důležité. Samozřejmě lze dělat i samovyšetření, na které má Loono připravené praktické návody. Aplikaci vytvořil tým lékařů, studentů a dalších specialistů a jejich přáním je, aby lidé nepodceňovali prevenci, která zachraňuje životy.

Udržíte pozornost 25 minut?

Je pro vás těžké se koncentrovat a zaměřit se na práci nebo jinou činnost? Možná vám pomůže metoda pomodoro, která pravidelně střídá aktivní a pasivní čas. Jde vlastně o klasickou “minutku” nebo časovač. Nejčastěji se střídá o 25 minut práce a 5 minut pauzy, ale lze si práci navýšit až na 30 minut. Jiné rozdělení času se příliš nedoporučuje, ale záleží na vašich preferencích. Po 4. kolech se pauza prodlouží na 25 minut. V době pauzy byste se měli zvednout a trochu se prohýbat a zaostřit oči na vzdálenější bod (nejlépe ve vzdálenosti několika metrů, např. z okna), protože dlouhé koukání do monitoru nebo knihy oči unavuje a dráždí
 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme