Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Acer Aspire Switch 12 S - technologie s designem

Pavel Trousil 09.01.2016

Společnost Acer představila svůj nejlepší model ze svých notebooků 2 v 1 Aspire Switch. Jde o Aspire Switch 12, který kombinuje moderní design s nejnovějšími technologiemi.

Acer Switch 12 S má 12,5" displej a flexibilní konstrukci 2 v 1, díky které jej lze s využitím funkce Continuum ve Windows 10 používat ve čtyřech různých režimech – notebook, tablet, display a stan. Je poháněn 6. generací procesorů Intel Core M a dodáván se systémem Windows 10.

Elegantní eloxované hliníkové šasi obsahuje nové technologie, jako například novou patentovanou anténu Acer ExoAmp. Inovativní umístění antény zabraňuje vlivu šumu systému, proto je Wi-Fi modul 802.11 b/g/n/ac a 2x2 MU-MIMO rychlejší, ale podle výrobce i stabilnější a spolehlivější.

Acer Snap Hinge Gold je třetí generací pantů Acer Snap Hinge. Staví na bezpečném bezzápadkovém magnetickém dokovacím mechanismu, který poskytuje propojení mezi tabletem a klávesnicí. Rychlý přenos dat rychlostí až 6 Gb/s mezi tabletem a klávesnicí přináší rychlou odezvu při připojení, a to díky podpoře USB 3.0. Kromě toho používají háčky mechanismu Snap Hinge Gold pro nabíjení klávesnice konektory ze slitiny zinku.

Aspire Switch 12 S je vybaven portem Thunderbolt 3 prostřednictvím konektoru USB-C pro ultrarychlé nabíjení, stejně jako pro přenos dat a streamování videa. Thunderbolt 3 také umožňuje uživatelům, kteří potřebují vyšší grafický výkon pro hraní her, připojení volitelného doku Acer Graphics Dock. Ten zvýší výkon Switch 12 S. Kamera Intel RealSense R200 na zadní straně tabletu umožňuje uživatelům Aspire Switch 12 S zachytit pohyby pro vytvoření 3D modelu nebo trojrozměrné skenování objektů či celé místnosti.

12,5" 4K1 zařízení Switch 12 S přináší ostrý text, grafiku, grafy i videa díky rozlišení 3 840 × 2 160 px. Displej je krytý sklem Corning Gorilla Glass 4. Kromě toho se může Switch 12 S pochlubit dobře rozloženou klávesnicí, která je navíc podsvícená. Vepředu umístěná HD kamera (1 280 × 720 px) umožňuje komunikaci s jinými uživateli přes Skype. Fakt, že Aspire Switch 12 S podporuje aktivní pero Acer Active Pen pro psaní poznámek, kreslení a další činnosti, zase potěší uživatele, kteří hledají pracovní nástroj.

Tablet je tenký pouhých 7,85 mm a s připojeným dokem s klávesnicí má tloušťku jen 17,3 mm. Tablet váží 800 gramů a s připojeným dokem s klávesnicí v režimu tradičního notebooku se hmotnost Aspire Switch 12 zvýší jen na 1 400 gramů. Kromě portu Thunderbolt 3 přes konektor USB 3.1 typ C má Aspire Switch 12 S dva porty USB 3.0, obrazový výstup MicroHDMI, čtečku karet microSD a jack pro sluchátka/reproduktory. První modely budou k dispozici se 4 až 8 GB operační paměti a buď se 128GB nebo 256GB SSD úložištěm a to od dubna za cenu od 34 990 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme