Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Acer má nové tablety s Androidem i Windows a s různými velikostmi displejů

Pavel Trousil 03.09.2014

Společnost Acer představila dva nové tablety s Androidem a jeden nový model s Windows. Jde o tablety Iconia Tab 8 W, Iconia Tab 10, a Iconia One 8.

acer-tablet-iconia-tab-8-w-w1-810-key-visual-nahled

Acer Iconia Tab 8 W je 8" společník na práci i zábavu. Běží na něm nejnovější Windows 8.1 with Bing a je dodáván s předplatným kancelářského balíku MS Office 365° Personal na jeden rok. Díky jeho tenkému profilu (9,75 mm) a velmi nízké hmotnosti (370 g) je možné si jej vzít téměř kamkoli. Zadní kryt je jednoduchý, kombinuje stříbrnou barvu a vystupující vzor s povrchovou úpravou. Navíc je rámeček okolo displeje úzký pouhých 7 mm. Displej s technologií IPS má rozlišení 1 280 × 800 bodů. Tablet je osazen čtyřjádrovým procesorem Intel Atom Z3735Ga je vybaven portem Micro USB, který podporuje nabíjení na cestách.

Nechybí ani dvojice stereo reproduktorů s efektem prostorového zvuku. Dvě kamery umožňují uživatelům komunikovat přes Skype. Díky slotu pro MicroSD karty lze u Iconia Tab 8 W rozšířit prostor pro ukládání dat.

Iconia Tab 10

Tablet Acer Iconia Tab 10 se může pochlubit 10,1" displejem s Full HD rozlišením. Díky technologiím Zero Air Gap a IPS poskytne Iconia Tab 10 detaily, lepší čitelnost na přímém slunci a dobrý kontrast i ostrý obraz z širokých pozorovacích úhlů. Je opatřen povrchovou úpravou zabraňující ulpívání otisků prstů a he chráněn novou generací skla Corning Gorilla Glass.

acer-tablet-iconia-tab-10-keyvisual-nahled

Má vestavěné reproduktory s funkcí Dolby Digital, portem Micro HDMI a technologií Wireless Display pro bezdrátový přenos obrazu. To uživatelům umožňuje promítnout obraz na větší obrazovku televizoru či monitoru a ukázat všem blízkým jakýkoli obsah. Běží díky výkonnému čtyřjádrovému procesoru MediaTek na operačním systému Android 4.4 KitKat. Je k dispozici v černé a bílé barvě.

Iconia One 8

Řada tabletů Iconia One se rozrostla o model One 8 s vyšším výkonem a větším displejem. Pohání ho čtyřjádrový procesor Intel Atom Z3735G. Bude se prodávat v 10 barevných provedeních. Jeho zadní kryt zdobí textura, díky které se tablet příjemně drží. Protiskluzová povrchová úprava umožňuje pevné uchopení tabletu. Iconia One 8 je tenký pouhých 8,5 mm a váží méně než 340 g. S tabletem Iconia One 8 přichází i dvě nová gesta od aplikace Touch WakeApp od Aceru, která přináší uživatelům rychlý jednodotykový přístup k aplikacím přímo po probuzení z režimu spánku. Jednoduchým dvojitým poklepáním se spustí aplikace uživatelů a gesto v podobě dvouprstého dotknutí se rohu obrazovky poskytne nejen přístup k aplikacím, ale také aktivuje automatické otočení obrazu do správné polohy.

acer-tablet-iconia-one-8-colorfamily-nahled

8" displej má rozlišení 1 280 × 800 bodů a je založen  na technologiích Zero Air Gap a IPS. Běží na Androidu 4.4 KitKat a je osazen čtyřjádrovým procesorem Intel. Je k dispozici v zeleném (Jade Green), žlutém (Sunshine Yellow), oranžovém (Vivid Orange), světle modrém (Sky Blue), bílém (Essential White), černém (Midnight Black), růžovém (Fragrant Pink), fialovém (Violet Purple), tmavě modrém (Mia Blue) a červeném (Garnet Red) barevném provedení.

acer-tablet-iconia-one-8-b1-810-green-wp-01-nahled

Cena a dostupnost

Tablet Iconia Tab 8 W bude v oblasti EMEA k dispozici v listopadu 2014 za cenu od 3990 Kč, Iconia Tab 10 bude k dispozici v říjnu 2014 za cenu od 5490 Kč a Iconia One 8 bude k dispozici v říjnu 2014 za cenu od 3590 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme