Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Akademie CZ.NIC otevírá praktický kurz o počítačové bezpečnosti

redakce 03.04.2014

Kurz je určen především administrátorům. Jeho cílem je nabídnout jim ucelený přehled útoků, s nimiž se v rámci své praxe mohou s nejvyšší pravděpodobností setkat.

Minimum teorie a důraz na osobní zkušenost – tak téma kybernetické bezpečnosti pojímá nový kurz v nabídce Akademie CZ.NIC, vzdělávacího centra správce české národní domény. Účastníci školení Počítačová bezpečnost prakticky se tak seznámí s nejčastějšími bezpečnostními nedostatky sítí, nejběžnějšími typy útoků a metodami účinné obrany před nimi. Dvoudenní kurz vede bezpečnostní analytik CZ.NIC a člen Národního bezpečnostního týmu CSIRT.CZ Pavel Bašta.

nicaka-nahled

Kurz je určen především administrátorům. Jeho cílem je nabídnout jim ucelený přehled útoků, s nimiž se v rámci své praxe mohou s nejvyšší pravděpodobností setkat. Díky praktickým cvičením si pak mohou průběh jednotlivých útoků vyzkoušet v testovacím prostředí.

„Připravené prostředí učebny, která zároveň slouží jako experimentální laboratoř, umožňuje účastníkům kurzu vyzkoušet si různé typy útoků. Při nich se nemusí obávat, že by jejich následky měly dopad v reálném světě. Na zařízeních určených pro potřeby kurzu jsou již připraveny všechny potřebné nástroje a aplikace, což umožňuje věnovat se naplno samotným cvičením,“ uvádí garant kurzu Pavel Bašta.

Po absolvování školení si účastníci hravě poradí s mnoha typy napadení síťové infrastruktury. Nechybí mezi nimi například DoS/DDoS, lámání hesel, odposlouchávání dat na ethernetu, útoky na Wi-Fi sítě či webové aplikace.

Na kurz Počítačová bezpečnost prakticky je možné se přihlásit, stejně jako na všechny ostatní kurzy z nabídky Akademie CZ.NIC, na internetové stránce https://akademie.nic.cz. Nejbližší běh je naplánován do pražské pobočky vzdělávacího centra na 27. a 28. květen.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme