Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Aktualizace Google Play umožňuje praktické ovládání jiných zařízení se systémem Android

Josef Mika 10.11.2023
Zdroj: Freepik/vector_corp

Nejnovější aktualizace Obchodu Google Play přináší nejen úpravy designu a funkční vylepšení, ale také dlouho očekávanou funkci: vzdálené odinstalování aplikací na všech vašich zařízeních se systémem Android. Tento doplněk usnadňuje správu a zabezpečení propojených zařízení.

Kapitoly článku

Kromě úprav designu a funkčních vylepšení obsahuje nejnovější aktualizace Obchodu Google Play jednu obzvláště pozoruhodnou funkci. Ta umožňuje vzdáleně odinstalovat aplikace ze všech zařízení se systémem Android synchronizovaných se službou Google Play. Tuto funkci původně objevil a popsal uživatel AssembleDebug na síti X v září.

Vzdálené odinstalování aplikací je nyní možné na všech připojených zařízeních prostřednictvím karty "Správa aplikací a zařízení" v sekci "Synchornizace aplikací do zařízení" v Obchodě Google Play. Patří sem chytré telefony, tablety, zařízení Android TV a Google TV, vozidla s Android Auto, zařízení Wear OS a zařízení Chrome OS. Podmínkou samozřejmě je, aby byl na všech zařízeních používán stejný účet.

Mohlo by vás zajímat

Tento dlouho očekávaný doplněk výrazně usnadňuje správu aplikací v připojených zařízeních. Uživatelé mohou odstraňovat nechtěné aplikace a zlepšovat organizaci svých zařízení. Funkce také pomáhá zlepšit zabezpečení, protože potenciálně škodlivé aplikace lze snáze a rychleji odstranit.

Aktualizace obchodu Google Play: jak ji také získat

Pokud chtějí uživatelé zkontrolovat, zda je aktualizace dostupná pro jejich zařízení, otevřou Obchod Google Play, klepnou na svou profilovou ikonu a vyberou "Nastavení > Informace > Verze Obchodu Play > Aktualizovat Obchod Play". Pokud je k dispozici, aktualizace se automaticky stáhne a nainstaluje. Tato nová funkce má významný dopad na správu aplikací v připojených zařízeních se systémem Android.

Zdroj: AssembleDebug/X, Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud