Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Aktualizace Mapy: Google v tichosti představil novou praktickou funkci

Josef Mika 08.02.2023

Google představil novou funkci své aplikace Mapy. Jak vylepšení pomůže uživatelům?

Kapitoly článku

Google v tichosti integroval do své služby Mapy novou funkci. Týká se vlastního provozu aplikace. Od nynějška lze všechny ovládací prvky Map skrýt přejetím prstem nahoru přes vyhledávací panel. Uživatelům se pak zobrazí na celém displeji pouze samotná ničím nerušená mapa. Dosud to bylo možné až klepnutím na prázdnou oblast mapy.

Tiše a tajně: Google upravuje službu Mapy

google-maps

Ovládací prvky Map lze jednoduše skrýt přejetím prstem nahoru přes vyhledávací panel. Obr.: Google Mapy

Pokud nyní kliknete na volnou oblast, okamžitě se zobrazí souřadnice této pozice. Uživatelé si pak k vybranému místu mohou jako obvykle zobrazit různé trasy nebo si ho uložit. Samotný Google se o této změně zatím nikde nezmínil a zavedl ji bez oznámení.

V konkurenční (a pro české uživatele možná bližší) aplikaci Mapy.cz od Seznamu zatím funguje zobrazení na celém displeji postaru, vyhledávací okno tedy odstraníte klepnutím na plochu mapy. Uvidíme, jestli se Seznam od Googlu inspiruje.

Google zavádí pro Mapy neustále nové funkce. Teprve nedávno bylo například oznámeno praktické zlepšení pro řidiče elektrických automobilů. Do mobilní aplikace pro Android bude integrováno automatické plánování trasy podle nabíjecích stanic pro elektromobily.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud