Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Aktualizace pro smartphony Samsung Galaxy: nová záplata odstraňuje více než 60 bezpečnostních chyb

Jiří Palyza 20.01.2022

Uživatelé zařízení Samsung Galaxy se mohou těšit: výrobce v tyto dny uvolňuje lednové bezpečnostní aktualizace pro celou řadu zařízení. První letošní záplata odstraňuje 60 bezpečnostních chyb, z nichž je několik klasifikováno jako kritických a s vysokou důležitostí.

V rámci svého měsíčního programu oprav zveřejnil Google lednovou bezpečnostní aktualizaci systému Android, která odstraňuje řadu zranitelností, objevených v předchozím měsíci. Aktualizace přebírá také Samsung a přizpůsobuje je pro své vlastní smartphony Galaxy. Tento měsíc bylo záplatováno celkem přes 60 bezpečnostních chyb. Dvě z nich jsou klasifikovány jako kritické, 36 mají vysokou důležitost.

Aktualizace se obvykle objevují nejprve u nejvyšších modelů, ale záplaty dostane i mnoho starších zařízení.

V prosincové aktualizaci bylo také opraveno mnoho bezpečnostních chyb v Androidu: bylo to celkem pět kritických a 24 s klasifikací vysoké důležitosti. Přehled o aktualizacích a opravách zranitelností lze najít na webových stránkách výrobce https://security.samsungmobile.com/securityUpdate.smsb.

V těchto dnech Samsung zpřístupňuje aktualizace pro první smartphony. Jako první přišly na řadu modely vrcholné řady Galaxy S21. Další by měly brzy následovat.

Samsung poskytuje aktualizace v několika vlnách

Pro ochranu vlastního zařízení před zranitelnostmi je dobré s instalací nabízených aktualizací příliš neotálet. Instalace probíhá bez nutnosti připojovat smartphone k počítači, používá se metoda Over-the-Air, tedy vzduchem. O dostupnosti aktualizace pro vlastní zařízení se uživatel dozví v oznámení. Případně je v nastavení mobilu možné ručně zkontrolovat, zda už jsou aktualizace k dispozici.

Updaty jsou často distribuovány v několika vlnách a v jednotlivých zemích jsou k dispozici různě. Proto je možné, že aktualizace pro konkrétní model bude dostupná až později. Doporučuje se ji stahovat při připojení na Wi-Fi. Software obvykle obsahuje několik set MB dat, tak je dobré šetřit data.

Aktualizace zabezpečení obvykle neobsahují nové funkce, jsou ale výjimky. Samsung například v loňském roce poskytl pro své špičkové smartphony v rámci bezpečnostních záplat některé nové funkce pro fotoaparát, jako byl například integrovaný skener QR kódů.

Které smartphony aktualizace obdrží

galaxyupdate

Pro své modernější smartphony Samsung poskytuje bezpečnostní aktualizace na měsíční bázi. Pro starší modely jsou záplaty rovněž poskytovány, ale v delších intervalech. | Zdroj: Vivek Chaudhary/Unsplash

Na své stránce podpory https://security.samsungmobile.com/workScope.smsb Samsung uvádí seznam zařízení, které aktualizace obdrží. Měsíční updaty získávají následující modely:

– Galaxy Fold, Galaxy Fold 5G, Galaxy Z Fold 2, Galaxy Z Fold 2 5G, Galaxy Z Fold 3 5G, Galaxy Z Flip, Galaxy Z Flip 5G, Galaxy Z Flip 3 5G;

– Galaxy S10, Galaxy S10+, Galaxy S10e, Galaxy S10 5G, Galaxy S10 Lite;

– Galaxy S20, Galaxy S20 5G, Galaxy S20+, Galaxy S20+ 5G, Galaxy S20 Ultra, Galaxy S20 Ultra 5G, Galaxy S20 FE, Galaxy S20 FE 5G, Galaxy S21 5G, Galaxy S21+ 5G, Galaxy S21 Ultra 5G;

– Galaxy Note10, Galaxy Note10 5G, Galaxy Note10+, Galaxy Note10+ 5G, Galaxy Note10 Lite, Galaxy Note20, Galaxy Note20 5G, Galaxy Note20 Ultra, Galaxy Note20 Ultra 5G;

– podnikové modely: Galaxy A50, Galaxy A52, Galaxy A52 5G, Galaxy A52s 5G, Galaxy XCover4s, Galaxy Xcover FieldPro, Galaxy Xcover Pro, Galaxy Xcover5.

Podle informací od Samsungu dostávají ostatní zařízení bezpečnostní aktualizace buď každé tři, nebo každých šest měsíců. V minulosti firma také uvedla, že v kritických případech bude vydávat i nepravidelné aktualizace pro vybrané oblíbené modely.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme