Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Aktualizace Windows způsobuje problémy: oblíbený antivir přestal fungovat

Jiří Palyza 03.06.2022

Uživatelé antivirového programu od Trend Micro mohou mít po aktualizaci Windows 11 problémy. Co se s tím dá dělat.

Volitelná aktualizace systému Windows 11, která je označena KB5014019, způsobuje velké problémy antivirovému řešení od Trend Micro. Společnost to oznámila na svých webových stránkách. Update Windows, který obsahuje záplaty bezpečnostních mezer, způsobuje problémy s kompatibilitou komponenty User Mode Hooking (UMH).

Chyba se projevuje tak, že ovladač Trend Micro UHM přestane po restartu systému fungovat. Uživatelé tím ztrácejí ochranu před virovými hrozbami. UHM je zodpovědná za několik pokročilých funkcí. Patří k nim i ochrana proti ransomwaru.

Problémy po aktualizaci Windows 11: jak mohou uživatelé řešení od Trend Micro reagovat

trendmicro

U softwaru Trend Micro dochází po instalaci nejnovější bezpečnostní aktualizace Windows 11 k velkým problémům. Firma na to upozorňuje na svém webu. | Zdroj: Trend Micro

Trend Micro už o problému ví a pracuje na řešení. Vývojáři chtějí chybu opravit dříve, než se problémová aktualizace stane povinnou pro všechny uživatele.

Uživatelům, kteří už update KB5014019 instalovali, Trend Micro doporučuje, aby do doby, než bude problém vyřešen, dočasně patch odstranili a pokračovali s předchozí verzí systému Windows. Mohou se také obrátit na podporu společnosti Trend Micro.

Zdroj: Trend Micro


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme