Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Alcatel OneTouch Idol 3 a OneTouch Watch

Michal Bareš 15.06.2015

Značka Alcatel OneTouch nám dnes na tiskové konferenci předvedla tři povedené produkty, které dokazují, že i za rozumnou cenu se dá sehnat zajímavá mobilní zařízení.

 


Hlavní prostor byl věnován představení dvou verzí telefonu Alcatel OneTouch Idol 3, které se budou pod stejným označením prodávat ve dvou velikostních provedeních. Kromě úhlopříčky displeje se ale liší i kapacitou operační paměti, rozlišením displeje a použitým procesorem. Jinak jsou si v hodně věcech podobné. Oba mají unikátní funkci, díky které nemusí uživatelé při ovládání nebo telefonování hledat vrchní či spodní stranu mobilu. Stačí jej vzít jakýmkoliv způsobem do ruky, a obrazovka se natočí tak, jako kdybyste jej drželi správně. Jednoduchý, ale velmi praktický nápad vyžaduje, aby byl telefon kromě displeje s obrazem, který se dokáže otočit o 180°, na obou koncích vybaven i mikrofony. Obam modely jsou také osazeny kvalitními stereoreproduktory JBL. Poslechli jsme je a hrajou dostatečně silně i čistě. V rámci „levnějších“ telefonů bývá problém sehnat smartphone se slušným fotoaparátem. V tomto případě je dvojice telefonů vybavena 13MPx snímači od Sony. Ve světelně omezených podmínkách prezentační místnosti vypadaly pořízené fotky velmi dobře, což je s ohledem na cenu zařízení vynikající výsledek. Na podrobné zkoumání kvality použitých snímačů si počkáme, až nám oba telefony dorazí do naší testovací laboratoře.

 

Alcatel OneTouch Idol 3 (4,7") a OneTouch Watch

 

Alcatel OneTouch si v obou případech dal záležet na kvalitě displeje. Obě verze mají IPS panel s technologií Technicolor pro vylepšení barev. Barvy jsou syté (možná až nepřirozeně), ale na černém displeuji krásně svítí. Ve své kategorii to jsou rozhodně jedny z nejlepších panelů, podle výrobce dokonce dosahují svítivosti přes 660 cd/m2. Menší telefon s 4,7/ úhlopříčkou má rozlišení 1 280 x 720 bodů, rozměry 135 x 66 x 7,6 milimetru a hmotnost 110 gramů. V ruce tedy při dnešní oblibě 5“ a větších zařízení téměř zmizí. Pro někoho, kdo není zvyklý na velkou obrazovku, ale ocení, že se mu telefon vejde snadno do kapsy, je představuje velmi dobrou volbu. Menší 4,7“ Idol 3 má 1,5GB RAM, 8GB úložiště, Android 5.0.2, slot pro microSD karty (až 128 GB), LTE, 2 000mAh baterii, NFC a čtyřjádrový Snapdragon 410 (4x 1,2 GHz). Bude se prodávat za velmi dobrou cenu 6 190 Kč. Větší Alcatel OneTouch Idol 3 s 5,5“ displejem už má Full HD rozlišení, 16GB interní úložiště, 2 GB RAM a osmijádrový Snapdragon 615 (4x 1,0 GHz + 4x 1,5 GHz). V ruce se tento 5,5“ mobil díky rozměrům 153 x 75 x 7,4 mm a hmotnosti 141 gramů tváří menší, než ve skutečnosti je, přitom disponuje baterií s kapacitou 2 910 mAh. I tento telefon se bude prodávat za zajímavou cenu, v tomto případě za 7 990 Kč.

 

Alcatel OneTouch Watch

 

Kromě obou verzí telefonu Idol 3 dnes Alcatel OneTouch představil i chytré hodinky OneTouch Watch. Na první pohled jsou zajímavé klasickým kulatým tělem a relativně malými rozměry (výška 10,5 mm, průměr 42 mm a hmotnost 55 gramů), takže na zápěstí vypadají nenápadně. Hodinky spolupracují jak s telefony se systémem Android 4.3 a novějším, tak s iPhony (iOS 7+). Na 1,22“ kulatém displeji ukazují kromě času také notifikace z připojeného telefonu nebo hodnoty o zdolaném počtu kroků, spálených kaloriích a srdečním telu, ale poslouží i pro ovládání skladeb přehrávaných z mobilu nebo jako dálkoví spoušť fotoaparátu. Nelze přes ně však přímo telefonovat. Součástí pásku je konektor pro zasunutí do běžného USB portu, takže pásek nelze vyměnit. Podle výrobce vydrží hodniky v provozu až pět dní. Alcatel OneTouch Watch by se měly začít prodávat již během června, a to za cenu 3 490 Kč.

Alcatel OneTouch Watch - detail USB portu


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud