Přejít k hlavnímu obsahu

Android: Důkladné vymazání smartphonu

redakce 02.09.2014

Specialisté společnosti Avast, výrobce bezpečnostního softwaru, dokázali snadno obnovit osobní data z použitých chytrých telefonů zakoupených přes internet, a to navzdory tomu, že jejich předchozí majitelé svá data vymazali.

Operační systém Android sice obsahuje funkci pro vymazání všech dat ze zařízení a reset přístroje do továrního nastavení, kterou najdete pod nabídkou »Nastavení | Zálohování a obnovení dat | Obnovení továrních dat«, to však neznamená, že by tato data byla opravdu nenávratně smazána. Z dvaceti chytrých telefonů zakoupených on-line se podařilo získat až 40 000 osobních fotografií, e-mailů, SMS a v některých případech i totožnost samotných prodávajících.

To je samozřejmě alarmující zjištění, ale lze se takové kompromitaci osobních dat nějak vyhnout? Specialisté firmy Avast doporučují použití bezplatné aplikace avast! Anti-Theft, která umí jednak vystopovat a zamknout ztracený smartphone, jednak spolehlivě zlikvidovat jeho obsah.

V rámci úvodního nastavení aplikace avast! Anti-Theft si zřiďte i »avast! online účet« a pak přejděte do nabídky »Rozšířená nastavení | Text zámku, GPS, Vymazání«. Zde označte předvolbu »Důkladné vymazání«. Dále přejděte do nabídky »Stav systému | Správce zařízení«, následně označte předvolbu »avast! Anti-Theft« a v dalším okně klepněte na »Aktivovat«.

Jestliže budete svůj smartphone prodávat nebo jej prostě jen chcete kompletně vymazat, otevřete si v internetovém prohlížeči v počítači adresu my.avast.com, ověřte prostřednictvím e-mailu svůj účet a pokračujte na záložku »Má zařízení«. Zde u smartphonu, jehož obsah chcete vymazat, klikněte na »Zobrazit podrobnosti« a následně v nabídce »Vyberte příkaz« zvolte »Vymazat«. Pak klikněte na »Odeslat« a ve vyskakovacím okně ještě jednou potvrďte kompletní a nevratné smazání všech dat ve smartphonu.

a1493-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud