Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Androidový telefon, který vydrží na baterii tři měsíce? Opravdu, nebo jde o předčasný aprílový žert?

Jiří Palyza 29.02.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Současná realita mnoha uživatelů smartphonů je každodenní dobíjení. Proto se zdá zpráva o tom, že by se snad na trhu objevil androidový model, který vydrží bez dobití až tři měsíce, poněkud neuvěřitelná. Přesto si jeden z výrobců troufá něco takového tvrdit.

Nový smartphone má název "Energizer P28K" a jeho výrobce Avenir Telecom jej údajně osazuje baterií s obrovskou kapacitou. Hlavní cílový trh jsou regiony, jejichž napěťové rozvody jsou nespolehlivé a dochází často k výpadkům, nebo je zasíťování elektrickou energií těžko dostupné.

Kapacita baterie zařízení je údajně pětkrát až šestkrát vyšší než u standardních modelů. Uváděná hodnota 28 000 mAh je dechberoucí. Ono vlastně jde o symbiózu smartphonu a powerbanky.

Díky tomu by se takový smartphone mohl hodit i outdoorovým nadšencům. Zařízení ale samozřejmě má i své nevýhody. Tou první, kterou bychom mohli smartphonu vytknout, je jeho hmotnost. Tento zástupce těžké váhy se docela pronese. Jeho 570 g pocítíte a nejde jen o to. Ani rozměry se nejedná o žádný kompaktní model, což poznáte především na jeho tloušťce. Jen pro srovnání: Samsung Galaxy Z Fold 5 váží 253 gramů a složený je tenčí než Energizer P28K.

Energizer P28K: jaké jsou technické parametry tohoto maratonce ve výdrži

Smartphone Energizer P28K
Avenir, který stojí za značkou Energizer, už podobné pokusy činil v minulosti. Před šesti lety už to vypadalo nadějně s modelem, osazeným 18 000mAh akumulátorem, ale k jeho uvedení na trh nakonec nedošlo. Podle nejnovějších informací by ještě kapacitnější P28K měl na trh přijít na podzim.
Zdroj: The Verge / Avenir Telecom

Podle prvních zveřejněných technických specifikací je výdrž na baterii hlavním, a asi i jediným, důvodem, proč byste si měli novinku koupit. Ostatní jeho funkce jsou odpovídající spíš levnému smartphonu, a to i přes očekávanou cenu v přepočtu přibližně 6 300 Kč.

Disponuje skromnými 256 GB paměťového úložiště. Osazeným CPU je ve standardu Mediatek Helio G994G a zobrazovací jednotkou 6,78" displej s rozlišením full HD+. Ani výbava fotoaparátu nenabízí nic zvláštního.

Mohlo by vás zajímat

I přes uniklou předpokládanou cenu zařízení prozatím není jasné, zda bude vůbec uvedeno na trh. Doposud se vstup podobných modelů Energizer do prodeje nepodařil, takže teprve budoucnost ukáže, zda v tomto případě bude mít výrobce dostatek odvahy a se svou kůží na trh půjde.

Zdroj: Android Authority, The Verge


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud