Přejít k hlavnímu obsahu

Any Data Recovery 6

Martin Kučera 09.12.2018

Any Data Recovery je výkonný nástroj na obnovu nechtěně smazaných dat s vysokou úspěšností záchrany všech běžných typů souborů. ("Plná verze - Chip 01/2019.")

Stalo se to už asi každému – během chvilky nepozornosti jste smazali důležitý dokument nebo třeba fotky z paměťové karty. Nemusí ale být vše ztraceno.

Program Tenorshare Any Data Recovery nabízí několik různých způsobů, jak se můžete pokusit obnovit smazaná data na pevném disku i různých výměnných médiích, jako jsou USB flash disky nebo paměťové karty z fotoaparátů a mobilních zařízení. Především můžete nechat program prohledat kompletní obsah disku, aby zjistil, které ze smazaných souborů bude možné obnovit. Druhou možností je přímo hledat konkrétní typy dat, tedy například fotky, textové dokumenty, PDF soubory, excelové tabulky nebo třeba e-maily, zvukové soubory a videa. Prohledávat je možné celé disky a diskové oddíly nebo určité složky, pokud si pamatujete, odkud jste hledané soubory smazali. Po prohledání disku zobrazí přehled nalezených souborů a také náhledy jejich obsahu – pro ujištění, že jde o správné soubory a zdali je vůbec možné je obnovit. Pak můžete zvolené soubory obnovit.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • MacOS 10.9 a vyšší
  • On-line registrace

Plnou verzi programu Any Data Recovery 6 můžete používat po dobu jednoho roku od registrace a aktivace, bez možnosti upgradu a technické podpory. Běžná cena licence programu v jeho nejnovější verzi je kolem 1 200 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Prvním krokem k obnově smazaných dat s pomocí programu Any Data Recovery je výběr typů souborů, které bude aplikace na disku hledat. Omezením vyhledávání třeba jen na dokumenty nebo fotky vám ušetří čas při skenování obsahu disku i následném výběru souborů k obnově. Další zrychlení procesu vyhledávání smazaných souborů nabízí výběr původního umístění smazaných souborů. Může jít třeba o standardní složku s dokumenty, pracovní plochu nebo třeba koš. V tomto kroku nastavení také můžete zvolit ke skenování vyměnitelná média. Celý počítač necháte prohledat aktivováním předvolby »I can’t remember«. Po kliknutí na tlačítko »Scan« zahájí Any Data Recovery prohledávání zvoleného disku či konkrétních složek. Výsledkem je přehled smazaných souborů, které je ještě možné zachránit. Ve výsledcích lze vyhledávat podle názvu souborů a pomohou vám také náhledy souborů, které je možné obnovit.

Obnovit je možné takové smazané soubory, jejichž fyzické umístění na pevném disku či jiném paměťovém médiu ještě nebylo přepsáno novými daty. Z toho důvodu je důležité, a platí to nejen pro aplikaci Any Data Recovery, abyste obnovené soubory ukládali na jiný fyzický disk, než ze kterého data obnovujete. Jinak totiž hrozí, že si přepíšete umístění ostatních dat k obnově. Program Any Data Recovery vás na to před každou obnovou souborů upozorní.

Seznam všech plných verzí v Chipu 01/2019Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme