Přejít k hlavnímu obsahu

AOC představuje třetí generaci vysoce výkonných monitorů AGON

redakce 20.08.2018

Společnost AOC představí na nadcházejícím veletrhu gamescom v Kolíně nad Rýnem nové přírůstky do prémiové řady herních monitorů AGON.

Nová série AGON 3 v extra tenkém provedení s futuristickým designem se uvede hned dvěma zakřivenými 27palcovými QHD modely. AG273QCX má ve výbavě FreeSync 2 HDR a podporu PC-VESA DisplayHDR 400, 1 ms (MPRT) dobu odezvy a 144Hz obnovovací frekvenci. Jeho bráška AG273QCG se může pochlubit podporou technologií G-Sync, 1 ms (GtG) dobou odezvy a 165Hz obnovovací frekvencí. Návštěvníci stánku je můžou vidět v hale 2.2 na stánku číslo B069/A060.

Přepracováno, zdokonaleno

Prémiová herní řada AOC AGON je oceňovaná profesionálními hráči a esport nadšenci. Od jejich debutu v roce 2016 se již na vrcholových akcích představila řada modelů série AGON, například 144 Hz FreeSync a G-Sync monitory AG271QX a AG271QG nebo 240Hz monitory AG251FZ a AG251FG. Nová řada AGON 3 vyniká nad ostatními svým designem. Velké zakřivení 1800R, v kombinaci se ze tří stran bezrámečkovým provedením, doslova vtahují hráče do dění. Při jejich návrhu se myslelo jak na domácí LAN party, tak i na velké herní eventy, proto pro jejich instalaci stačí jednoduše zakliknout stojan do panelu a jede se. Navíc je ve stojanu zabudované praktické ouško pro přenášení. Nový do V vystřižený stojan zabírá na stole méně místa a nabízí plně ergonomické funkce pro výškové nastavení a náklon panelu. AGON Game Lights, uživatelsky plně kontrolovatelné kruhové podsvícení, nově navržený ovladač (AOC Game Pad) pro rychlou volbu preferovaného nastavení monitoru a oblíbený držák na sluchátka, nyní už po obou stranách rámu pro ještě větší komfort. Díky svému dech beroucímu vzhledu byl monitor AG273QCG oceněn cenou Red Dot Design Award 2018.

Nové monitory od AOC nejsou pouze o redesignu vzhledu, ale jsou vybaveny novými zobrazovacími technologiemi, inovacemi a všemi potřebnými vylepšeními, po kterých hráči toužili.

Pohledem na specifikace 27palcový AG273QCX s podporou Freesync 2 HDR je vybaven zakřiveným VA panelem s nativním rozlišením QHD (2560x1440 bodů), 144Hz obnovovací frekvencí, 4 ms GtG / 1 ms MPRT dobou odezvy, až 90% pokrytím DCI-P3 barevného spektra. Monitor podporuje standard PC-VESA Display HDR 400, což znamená, že maximální jas modelu AG273QCX je 400 cd/m². Díky AMD technologii Radeon Freesync 2 HDR je obraz zpracováván tak, aby využil maximální barevný gamut a jas pro zachování ostrého obrazu v HDR kvalitě při nízké latenci.

Model AG273QCG je vybaven 27palcovým TN panelem s rozlišením QHD (2560x1440 bodů) a obnovovací frekvencí až 165 Hz. Doba odezvy je 1 ms GtG, jas je 400 cd/m² a nesmíme zapomenout na podporu NVIDIA G-Sync.

AOC navíc nabízí vylepšení, která hráči doposud dosáhli pouze pomocí dodatečného softwaru: AOC Dial Point umístí na plochu zaměřovací křížek i v FPS hrách, takže hráči můžou mířit přesněji. Hráči si mohou na jednu z hran připnout Počítadlo snímků za sekundu bez nutnosti jakéhokoliv dodatečného softwaru nebo příkazů. Ty může uživatel zadávat velice rychle pomocí vylepšeného QucikSwitch ovladače. Oba modely jsou navíc vybaveny technologiemi pro ochranu zraku, Flicker-Free a Low Blue Light.

Model AOC AGON AG273QCG (G-Sync) dorazí na trh v listopadu 2018 a AOC AGON AG273QCX (Freesync 2 HDR) bude k dispozici v prosinci 2018.

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme