Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Apple Lightning adaptér stojí 749 Kč

redakce 12.10.2012

Nový smartphone iPhone 5 od Applu má nový konektor nazvaný Lightning. Pokud chcete použít starší zařízení s „klasickým“ 30pinovým Apple konektorem, můžete si zakoupit tzv. adaptér Lightning – stojí ovšem 749 Kč…

Jednou z nejdiskutovanějších novinek smartphonu Apple iPhone 5 je jeho nový konektor nazvaný Lightning. Bylo jasné, že „klasický“ 30pinový Apple konektor je pro menší zařízení zbytečně velký a tedy nevhodný. Apple si už ale tradičně dělá věci po svém, takže standardní microUSB konektor jako vhodná náhrada vybrán nebyl. Na iPhonech 5, iPodech touch 5. generace a iPodech nano 7. generace tedy najdete podobně velký proprietární konektor Lightning.

Pro starší iPhony a iPody ovšem existuje celá řada různých doplňků, dokovacích stanic, reproduktorů a podobně. Pokud je budete chtít použít, musíte si pořídit redukci – a za tu si Apple nechá pořádně zaplatit. Za „kus plastu“ nazvaného Adaptér Lightning – 30pinový konektor totiž zaplatíte 749 Kč. Za tu cenu už pořídíte třeba mobilní telefon. A pokud chcete použít pro nabíjení standardní microUSB konektor, můžete si koupit Adaptér Lightning – Micro USB za 499 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud