Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Apple lobbuje: v tomto týdnu bude prezident Biden rozhodovat o zákazu hodinek Apple Watch

Jiří Palyza 21.02.2023

Vedení Applu čelí už od prosince loňského roku nepříjemnému problému. V jeho důsledku může dokonce dojít k zákazu prodeje některých typů hodinek Apple Watch na americkém trhu. Rozhodnutí se očekává v průběhu tohoto týdne.

Kapitoly článku

V prosinci loňského roku rozhodla americká Komise pro mezinárodní obchod (International Trade Commision – ITC) ve věci porušování patentů společnosti AliveCor. Týkaly se nositelných zařízení ve funkci elektrokardiogramů, a tím, kdo se prohřešil, je společnost Apple.

Rozhodnutí komise mohlo vést k zákazu oblíbených chytrých hodinek Apple Watch, které mají tuto funkci implementovanou.

V těchto dnech se objevil další problém v oblasti porušování patentů společností Apple. Tím, kdo hájí svá práva, je globální technologická společnost Masimo Corporation. Ta mimo jiné vlastní patent na pulsní oxymetry, které měří saturaci kyslíku v krvi.

Rozhodnutí o možném zákazu hodinek Apple Watch v USA bude vydáno tento týden

applewatchban

Apple v těchto dnech čelí problémům s porušením patentu na měření saturace kyslíku v krvi. | Zdroj: Simon Daoudi/Unsplash

V lednu americká ICT rozhodla, že Apple skutečně jeden z patentů společnosti Masimo porušil. Bude se tedy řešit, zda dojde k zákazu hodinek Apple Watch, které mají funkci monitoringu hladiny kyslíku v krvi svých uživatelů. Vedení firmy Masimo tento závěr ocenilo a vyjádřilo potěšení nad tím, že bude učiněn první zásadní krok k vyvození odpovědnosti.

Zatímco v kauze s patenty společnosti AliveCor byl Apple zproštěn obvinění, problém s oxymetrem by mohl vyústit v zákaz Apple Watch v USA.

Prezident Biden by se měl v těchto dnech rozhodnout, zda bude závěr ITC vetovat, nebo spor postoupí soudu. Je to v jeho rukou a aby Apple dosáhl svého cíle, nastavil svůj lobbing na "extra vysokou úroveň". Je tedy naděje, že rozhodnutí ICT v neprospěch firmy z Cupertina prezident nakonec bude vetovat. Rozhodnutí by mělo padnout tento týden.

Zdroj: GizmoChinaCGTN


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud