Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Apple opět šokuje designem

redakce 11.06.2013

Na nově představeném výkonném počítači Mac Pro Apple dokázal, že se nebojí odvážného designu. Apple totiž opustil klasický tvar „krabice“ a Mac Pro bude válcovitý a bude mít na výšku jen 25 cm. Prodávat se bude do konce tohoto roku – přesnější datum není známo, stejně jako cena.

 

Uvnitř počítače bude procesor Intel Xeon E5 (architektura Haswell a až 12 jader) a dvojice grafických karet AMD FirePro s až 6 GB grafické paměti a podporou 4K. Nebude chybět ani dostatek operační paměti DDR3. Klasický pevný disk se do tohoto počítače nevejde, a proto bude v počítači jen blíže nespecifikovaná flash paměť (Apple ji označuje ultraflash) a externí pevný disk. Válcovitý tvar umožní nový způsob chlazení.

Apple vsadil na moderní sbernice a rozhraní: třetí generace PCI Expresss přenosovou rychlostí 40 GB/s, Thunderbolt 2, USB 3.0, HDMI 1.4 a Bluetooth 4.0. Na PCIe  má být připojena i flash paměť s přenosovou rychlostí až 1250 MB/s. Kdy se nový počítač objeví, Apple zatím nezveřejnil. V prezentaci je uvedeno „Coming later this year“.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme