Přejít k hlavnímu obsahu

Ashampoo Music Studio 2013

Martin Kučera 03.11.2013

Rádi byste si svou kolekci hudby svižně pojmenovali, ale vždy jste to odkládali pro malé množství času? Máme pro vás řešení. Music Studio 2013 je chytrý pomocník při organizaci, úpravách a mixování hudby. * Uveřejněno na Chip DVD 11/13

box-music250 Ashampoo Music Studio 2013 v novém grafickém kabátě je uživatelsky přívětivá a jednoduchá aplikace, která ve svém nitru schovává silné nástroje. Hlavními lákadly Studia je výtečná organizace vaší hudební sbírky, následná úprava jednotlivých skladeb, násobný převod do formátů WMA, OGG, WAV, synchronizace hlasitosti, nebo vytvoření mixáže během pár kliknutí. Nikdy to nebylo jednodušší. Music Studio však také umí extrahovat hudbu z vašich CD/DVD disků, vypalovat, vyjmout zvuk z videa, nebo vytvořit obal pro tisk na boxy či samotné kotouče.

Na Chip DVD najdete plnou verzi aplikace Ashampoo Music Studio 2013 v hodnotě okolo 250 Kč, která je dispozici zcela zdarma po krátké registraci. Další funkce pro editaci a export hudby přidává Ashampoo Music Studio 4 za 600 Kč.

  • Jazyk: česky
  • OS: Win XP/Vista/7/8 (32/64 bit)
  • On-line registrace
obr-01

Hlavní okno: Ashampoo Music Studio 2013 na první pohled upoutá krásným designem, ve kterém se člověk určitě neztratí.

Ashampoo Music Studio vás přivítá novým, přehledným a graficky vyšperkovaným designem. Dolní menu obsahuje veškeré důležité části, jako jsou: extrakce audia z hudebního disku, vypalování, organizace, upravení audio souborů, záznam zvuku, vytvoření CD obalu, mixování stop a možností vynětí audia z video souborů. Ashampoo v nové verzi inovoval vnitřní kód a následkem toho je tu pro vás rychlý a svižný program, který využívá při konverzi veškerého výkonu počítače. Díky tomu jsou jednotlivé úlohy splněné rychleji než kdy předtím.

obr-02

Seznam načtených souborů: Soubory lze přidávat individuálně, nebo po celých složkách (zpracují se i podsložky).

Práce s hudebními disky

Music studio dokáže z vašich hudebních disků vytáhnout audio a uložit ho do počítače pod formáty WMA, OGG nebo WAV. Vše se nachází pod položkou »Extrahovat«, dále pak stačí následovat kroky, které vám bude aplikace podávat. Pod položkou »Vypálit« lze přesunout vaši hudební sbírku na CD / DVD / Blu-ray disk k přehrávání v autě nebo jakémkoli jiném diskovém přehrávači.

obr-03

Organizace: Nesmírně jednoduché, intuitivní a rychlé pojmenování položek. Jedna z nejlépe provedených funkcí v Music Studiu 2013.

Chytré třídění

Díky funkci »Organizovat« velmi snadno pojmenujete svou sbírku. Do názvu souboru lze vložit pořadník, titul, album, rok a dokonce i žánr. Pojmenovat můžete libovolné množství alb najednou a celá operace potrvá jen zlomek času, který byste museli vynaložit úsilím, když byste práci prováděli manuálně. Music Studio 2013 je v tomto směru opravdu jedinečné a přesné.

obr-04

Úpravy souboru: Načtené hudební soubory můžete upravovat, ztišit, mixovat, ukrajovat, vkládat do stopy i jiné písničky a další.

Úpravy a mixáže

Pod funkcí »Upravit« se skrývá možnost převedení vašich oblíbených skladeb na formáty WMA, OGG nebo WAV. Při konverzi můžete nastavit výstupní kvalitu vzorkování a datového toku. Dále je zde možnost normalizování hlasitosti a úpravy souboru. Pod poslední jmenovanou se skrývá editor, ve kterém můžete nastavovat hlasitost, fade in / out efekt, ostřihnout pasáže, vyplnit je tichem, nebo do nich přidat úseky z jiných audio souborů. Music Studio 2013 také podporuje funkci »Crossfading«, aby hudební stopy plynule navazovaly. Pod funkcí »Mixování stop« si zvolíte neomezené množství skladeb, které Music Studio spojí dohromady do jednoho velkého souboru. Podporované audio formáty jsou FLAC, MP3, OGG, WMA.

obr-05

Tvorba obalů: Další z funkcí, kterou se Music Studio 2013 může pyšnit, je tvorba obalů např. z krásných předvolených šablon.

Další funkce

Funkce »Video na zvuk« dokáže z oblíbených video souborů exportovat zvuk ve zvolené kvalitě. V editoru si ho můžete ještě dodatečně před uložením upravit. »Upravit obal« je rozšířenou funkcí, která v sobě obsahuje velké množství šablon a nastavení pro vytvoření CD/DVD obalu jak na box, tak i na samotný disk. Na výběr máte volby pozadí nebo předdefinovaných šablon, lze vytvářet tabulky se seznamem stop, upravovat text i grafiku a mnoho dalšího. »Záznam« dovede nahrát a poté upravit zvuk z mikrofonu, nebo použitím line-in vstupu na zvukové kartě.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud