Přejít k hlavnímu obsahu

Privacy Protector

Martin Kučera 13.02.2019

Ashampoo Privacy Protector je jednoduchý program pro šifrování souborů pomocí hesla, klíčového souboru nebo USB flash klíče. ("Plná verze - Chip 03/2019.")

Snažíte se chránit si své soukromí při práci s počítačem? Pak se vám budou hodit funkce na bezpečnou práci se soubory a zametání různých pozůstatků.

 Program Ashampoo Privacy Protector představuje soubor nástrojů na zvýšení ochrany soukromí při práci se soubory v počítači a s internetem. Najdete v něm funkce na bezpečné šifrování dat, ať už souborů uložených na pevném disku počítače, nebo třeba dokumentů odesílaných v příloze e-mailu. Data v zašifrované podobě lze rovněž vypalovat na CD, DVD či Blu-ray disky. Zajímavé, je, že k dešifrování dat nemusí sloužit jen heslo, které se těžko pamatuje, ale třeba také dešifrovací klíč, umístěný na USB flash disku. Další nástroje slouží ke spolehlivé likvidaci nepotřebných dat jejich opakovaným přepsáním, aby je již nikdy nebylo možné obnovit. Důležitá je také funkce na vyhledání různých pozůstatků po práci s počítačem a surfování na internetu, která umí smazat všechny stopy o otevřených dokumentech nebo třeba navštívených webových stránkách. V neposlední řadě program prověří i nastavení operačního systému Windows 8 a 10 a vypíše všechny otevřené volby zasahující do soukromí, jako je zasílání polohy, chyb, seznamy instalovaných programů a nastavení systému do Microsoftu.

  • Jazyk: česky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 400 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

V hlavním okně aplikace Ashampoo Privacy Protector použijte tlačítko »Scan systému«, aby aplikace vyhledala různé pozůstatky po surfování na internetu a práci s běžnými aplikacemi ve Windows. Následně můžete svůj počítač od těchto stop snadno vyčistit a chránit tak svoje soukromí. Ashampoo Privacy Protector používá k ochraně dat velmi bezpečné 256bitové šifrování. Abyste si nemuseli pamatovat dlouhá a složitá hesla, můžete k dešifrování používat soubor uložený na USB flash disku. Přímo z programu lze zašifrovaná data vypalovat na optické disky nebo odesílat e-mailem. Program Ashampoo Privacy Protector umí také bezpečně mazat soubory, které již nebudete dále potřebovat. Stačí jen označit soubory nebo celé složky ke smazání a aplikace se postará o jejich likvidaci vícenásobným přepsáním náhodnými daty. Běžnými způsoby nebude možné takto smazaná data obnovit.

Funkci na šifrování dat v programu Ashampoo Privacy Protector lze využít i pro extrémně bezpečné zálohování dat. Aplikace totiž podporuje i vypalování dat na optická média typu M-Disc, slibující životnost až tisíc let. Společně s 256bitovým AES šifrováním se jedná o trvalou a velmi bezpečnou zálohu dat. Životnost M-Disků je několik generací, takže nezapomeňte svým potomkům sdělit příslušná hesla, jinak se k uloženým datům nikdy nedostanou ;-)

Seznam všech plných verzí v Chipu 03/2019

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme