Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Asus Eee PC 1001PQ - netbook pro školáky

redakce 13.08.2010

Asus představil netbook Eee PC 1001PQ, určený hlavně pro školáky. Z hardwarového hlediska se jedná o klasický netbook, na školáky je tedy zaměřen spíše cenou a barevným provedením. Rodiče ale ocení možnost nastavit ochranu dětí před hrozbami internetu. Doporučená cena začíná 7990 Kč vč. DPH.

Model 1001PQ je vyveden v klasickém Seashell designu a je osazen procesorem Intel Atom N450, 1 až 2GB paměti a pevným diskem o kapacitě 160 nebo 250GB. Displej s LED podsvícením s úhlopříčkou 10,1 palců disponuje rozlišením 1024x600 bodů. Netbook by měl podle výrobce výdržet až devět hodin bez nabíjení.

 

Design netbooku Eee PC 1001PQ je inspirován mořskou lasturou. Dostupný bude ve dvou barevných provedeních - Flame Purple (fialový) a Vibrant Gold (zlatý). Děti najdou v balení i sadu samolepek, s nimiž si budou moci svůj netbook hezky oblepit (snad se vyhnou větracím šachtám).

 

Asus Eee PC 1001PQ používá operační systém Microsoft Windows 7 Starter a rozhraní Inspirus Desktop, což je intuitivní operační systém založený na ikonách. V něm se děti mohou bavit, učit i komunikovat s rodinou a kamarády. Kromě toho nabízí počítač i další užitečné funkce, jako například prohlížení alb s fotografiemi, vytváření prezentací nebo kreslení obrázků.

 

Rozhraní Inspirus Desktop zahrnuje aplikace, které chrání potomky před nevhodným obsahem na internetu. Netbook navíc obsahuje funkci rodičovská kontrola, jež umožňuje nastavit webové stránky a programy, ke kterým bude mít dítě přístup a také kontrolovat e-mailové kontakty. Tato omezení lze i časově naplánovat, takže rodiče mají možnost sledovat aktivitu svých dětí na internetu.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud