Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Asus představil na Computexu Transformer Book Trio a tři nové tablety

redakce 04.06.2013

Asus na své tiskové konferenci představil několik víceúčelových zařízení - ASUS Transformer Book Trio, který spojuje funkce notebooku, tabletu a desktop PC a využívá dva operační systémy; a Transformer Pad Infinity –tablet s čipem NVIDIA Tegra 4 a IPS displejem s velmi jemným rozlišením 2560 x 1600 WQXGA. K dalším představeným novinkám patří tablety Fonepad Note 6 a MeMO Pad HD 7.

Asus Transformer Book Trio je kombinací notebooku, tabletu a stolního PC, které umožňuje využívat výhod všech tří zařízení. Disponuje odnímatelným displejem o velikosti 11,6 palců a pracuje hned na dvou operačních systémech. Transformer Book Trio se dokáže proměnit podle potřeby z notebooku se systémem Windows 8 na tablet s Androidem nebo na desktop s Windows 8. Zařízení zvládá přepínat mezi operačními systémy.

 

 

 

Transformer Book Trio zvládá přechod do jednoho ze tří režimů a přitom synchronizovat data nebo pokračovat v prohlížení webové stránky i při přechodu z režimu notebooku do režimu tabletu. Dokovací stanice PC Station je vybavena vlastním procesorem Intel Core i7 čtvrté generace, klávesnicí a 750GB harddiskem. S odejmutým tabletem lze stanici připojit k externímu displeji a používat zařízení jako klasické stolní PC. PC Station také slouží k napájení tabletu. Samotný tablet je vybaven 2GHz procesorem Intel Atom a IPS displejem s poměrem stran 16:9 a Full HD 1920 x 1080 rozlišením. Tabletová část navíc nabídne až 64 GB úložného prostoru.

Asus Transformer Pad Infinity  - tablet s klávesnicí a jemným displejem

Nová verze modelu Transformer Pad Infinity je mobilním zařízením, které je vybaveno procesorem NVIDIA Tegra 4 s frekvencí 1,9 GHz. Ten se skládá ze čtyřjádrového CPU ARM Cortex-A15 CPU a 72jádrového GPU GeForce. Tablet využívá 10,1“ IPS displej s LED podsvícením a jemným rozlišením 2560 x 1600 bodů a pozorovacími úhly 178 stupňů.

 

Displej podporuje ovládání všemi deseti prsty. O vylepšené podání zvuku se stará technologie SonicMaster. Přepracovaná klávesnice je nyní vybavena vícedotykovým touchpadem, portem USB 3.0 a čtečkou karet SDXC. Klávesnice zároveň slouží k dobíjení tabletu, čímž prodlužuje jeho výdrž.

 

Asus MeMO Pad HD 7 – cenově dostupný 7“ tablet

Asus MeMO Pad HD 7 je sedmiplacový tablet, jehož doporučená cena je 129 USD u 8GB verze a 149 USD u 16GB modelu. MeMO Pad HD 7 váží 302 gramů a nabídne čtyřjádrový procesor a vícedotykový IPS displej s rozlišením 1280 x 800 a pozorovacími úhly 170 stupňů.

 

Tablet je vybaven zvukovou technologií Asus SonicMaster, přední kamerkou s rozlišením 1,2 megapixelů a volitelnou 5megapixelovou zadní kamerou. Prodávat se bude v tmavě modré, bílé, růžové a zelené barvě.

 

Asus Fonepad Note FHD 6 – 6“ tablet s možností telefonování

Asus Fonepad Note FHD 6 spojuje výhody 3G smartphonu a tabletu. Pohání ho dvoujádrový procesor Intel Atom Z2560 s frekvencí 1,6 GHz. Tato novinka nabídne Super IPS+ displej s rozlišením 1920 x 1080 a jasem 450 cd/m2, díky čemuž je čitelný i na přímém slunečném světle. Kvalitní zvuk zajistí přední stereo reproduktory s technologií ASUS SonicMaster. ASUS Fonepad Note FHD 6 se bude dodávat i se stylusem, který poslouží k psaní poznámek a preciznějšímu ovládání.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme