Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Autodesk nakupuje

redakce 02.08.2012

Autodesk, činný v oblasti 3D návrhového, konstrukčního a animačního softwaru, podepsal definitivní dohodu o akvizici společnosti Socialcam v hodnotě zhruba 60 milionů dolarů.

Socialcam představuje oblíbenou mobilní sociální aplikaci a službu pro záznam, úpravy a sdílení videa, která byla spuštěna v roce 2011. Transakce by měla být uzavřena ve třetím čtvrtletí fiskálního roku 2013 společnosti Autodesk (končícím 31. října 2012) a podléhá obvyklým schvalovacím podmínkám.

 

 

Socialcam je aplikace pro chytré telefony a webová služba umožňující snadné zaznamenávání, upravování a sdílení videí. Patří mezi nejoblíbenější mobilní video aplikace a od svého uvedení v roce 2011 bylo v obchodech iOS App Store a Android Market staženo více než 16 milionů kopií. Autodesk bude prioritně podporovat existující komunitu uživatelů služby Socialcam a zároveň bude investovat do škálování platformy a vývoje komplexnější sady nástrojů pro její uživatele. Autodesk navíc plánuje použít platformu Socialcam ke zpřístupnění svých technologií pro profesionální tvůrce filmu a videa využívaných vítězi filmových Oscarů (Academy Award) též širšímu okruhu uživatelů.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud