Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

AVG oznamuje akvizici společnosti Location Labs

redakce 04.09.2014

Ke spotřebitelské nabídce AVG pro zařízení, data a uživatele přidává společnost Location Labs průmyslové vztahy, mobilní monetizaci a strategickou technologii.

Společnost AVG Technologies oznámila, že se s konečnou platností dohodla na akvizici soukromé společnosti Location Labs, celosvětového lídra, který chrání uživatele pomocí mobilních technologií. Location Labs je v žebříčku Inc. 500/5000 hodnocena jako nejrychleji rostoucí soukromá společnost již pátý rok v řadě.

avgloc-nahled

Akvizice přináší společnosti AVG osvědčenou inovativní platformu produktů osobního zabezpečení pro mobilní zařízení a rovněž hlubokou integraci s globálními průmyslovými partnery včetně všech čtyř předních mobilních operátorů ve Spojených státech. Předpokládá se, že integrovaná platforma Location Labs pro mobilní operátory, předinstalovaná služba na chytrých telefonech s Androidem a mobilní předplacené služby včetně správy rodinných, bezpečnostních a osobních zařízení doplní a rozšíří stávající nabídku společnosti AVG pro mobilní zařízení.

Tato akvizice významně rozšiřuje postavení AVG jakožto společnosti zabývající se on-line zabezpečením a zároveň akceleruje její aktivity v oblasti mobilního zabezpečení. Díky této akvizici a organickému růstu vytváří společnost AVG celosvětový byznys, který by měl v roce 2015 přinést v mobilních objednávkách 60–70 milionů USD, přičemž se očekává, že v roce 2016 vzrostou mobilní objednávky až na cca 100 milionů USD.

„Společnosti Location Labs se díky svému velmi úspěšnému podnikatelskému modelu spolupráce s průmyslovými partnery podařilo rozluštit tajemství mobilní monetizace. Tato akvizice výrazně urychlí mobilní strategii společnosti AVG v této oblasti,“ uvedl Gary Kovacs, výkonný ředitel AVG Technologies. „Odhaduje se, že počet zařízení s mobilním připojením již do konce tohoto roku překročí počet obyvatel této planety. Propojení stávající základny uživatelů mobilních zařízení v obou společnostech nám dává bezprecedentní příležitost zajišťovat zabezpečení online pro přibližně čtvrt miliardy zařízení, jelikož čím dál více lidí se k Internetu připojuje právě přes své mobilní zařízení.“

Do zavedené nabídky společnosti AVG pro mobilní zařízení patří populární aplikace AVG AntiVirus for Android, která je první bezpečnostní aplikací, jež na Google Play překročila hranici 100 milionů stažení. Svou aplikací AVG Zen, která byla spuštěna na počátku letošního roku a je určena pro počítače s OS Windows a pro chytré telefony a tablety s Androidem, společnost AVG bezprostředně reaguje na výzvy, kterým v současnosti uživatelé čelí ve snaze udržet si své soukromí pod kontrolou a zajistit si ochranu a výkonnost zařízení ve světě, jemuž čím dál více dominuje internet věcí. Spojením silných stránek obou produktových portfolií se vytvoří komplexní segment mobilních řešení pro uživatele, který pomůže zákazníkům připojeným k Internetu mít bezpečnější, jednodušší a smysluplnější zážitky.

„Společnost Location Labs se odlišila tím, že pro mobilní operátory vybudovala ceněný model partnerství. To, že se osvědčené mobilní produkty společnosti AVG spojí s našimi službami a produkty, výrazně zvýší inovaci a podporu, kterou můžeme poskytnout našim partnerům a dalším trhům po celém světě,“ prohlásil Tasso Roumeliotis, zakladatel a výkonný ředitel společnosti Location Labs.

Po uskutečnění akvizice povede obchodní činnost společnosti Location Labs i nadále její výkonný ředitel Tasso Roumeliotis.

Transakční podmínky a finance

  • V souladu s podmínkami dohody, AVG zaplatí přibližně 140 miliónů dolarů hned, a dalších přibližně 80 milionů dolarů v hotovosti během následujících dvou let na základě splnění určitých výkonnostních metrik a milníků.
  • AVG očekává, že transakce neovlivní čistý zisk na akci (EPS) v roce 2015.
  • Transakce by měla být dokončena ve čtvrtém kvartálu roku 2014 a podléhá obvyklým podmínkám, včetně schválení akcionářů AVG.
  • Transakce podléhá schválení akcionářů AVG na mimořádné valné hromadě, dozorčí a správní radě AVG. Mimořádná valná hromada se bude konat dne 14. října 2014, 09:30 SEČ, v kancelářích Allen & Overy LLP, Apollolaan 15, 1077 AB Amsterdamu v Nizozemsku. Správní a dozorčí rada, s přihlédnutím k zájmům akcionářů a dalších zúčastněných stran, transakci schválila a doporučila.
  • V souvislosti s transakcí společnost AVG získala příslib na zajištěné úvěrové prostředky ve výši až 300 milionů USD, jak je popsáno v samostatné zprávě

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud