Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

AVG rozšiřuje působnost AVG PrivacyFix

redakce 06.08.2014

Aktualizovaná verze aplikace AVG PrivacyFix umožnuje vypočítat svou vlastní „reklamní hodnotu“ na Twitteru.

Sociální sítě, včetně Twitteru a Facebooku, mají velké příjmy z reklam umístěných na svých stránkách. Hodnota osobních informací pořád roste a stoupá i jejich využívání pro obchodní účely. S AVG PrivacyFix 3.0 mohou uživatelé nyní vidět nejen do jaké míry nastavení jejich osobních profilů chrání, nebo nechrání osobní údaje, ale také pochopit, jaká je jejich potencionální hodnota pro společnosti, které hledají možnosti pro zpeněžení svých aktivit na sociálních sítích. 

screenshot-2014-08-06-12-09-37-nahled

Bezplatná aplikace AVG umožňuje uživatelům vyhodnotit nastavení ochrany osobních údajů on-line. Uživatelé nyní mohou pomocí jednoho kliknutí:

  • vybrat ty, kdo je mohou označit na Facebooku
  • znemožnit odhalení vlastní polohy na sociálních sítích
  • rozhodnout se, zda je ostatní mohou najít přes e-mailovou adresu, která je připojená k jejich účtu
  • zakázat přístup ke starým a nepoužívaným aplikacím spojených s jejich twitterovým účtem

Nejnovější verze AVG PrivacyFix také obsahuje nový nástroj Progress Meter, který poskytuje uživatelům lepší komplexní pohled na jejich nastavení soukromí na sociálních sítích. Aplikace také ukazuje, kteří inzerenti právě uživatele sledují on-line, a náhled, jak uživatel může získat kontrolu nad svým soukromím.

„Stále více lidí si uvědomuje, že sociální sítě a oblíbené webové stránky sbírají údaje o jejich činnosti za účelem zpeněžení, AVG PrivacyFix jim poskytuje snadný způsob, jak pochopit a řídit tento sběr dat,“ řekl Tony Anscombe, Senior Security Evangelist, AVG Technologies. „Ale není to jenom o seriózních stránkách, které využívají data pro reklamy. Stále více žijeme naše životy on-line a sdílíme více osobních informací pravidelně, a tak riskujeme, že se více otevřeme rostoucím on-line hrozbám, jako je šikana, kyberstalking a krádeže identity. Zejména rodiče mají obavy o ochranu rodinného soukromí, a Progress Meter je pro ně způsob, jak řídit všechna nastavení na jednom místě snadno a jistě.“

AVG PrivacyFix je k dispozici v češtině. Aplikace je k dispozici pro stolní počítače a mobilní zařízení s operačním systémem na platformách Android a iOS a je také integrována s AVG Zen.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud