Přejít k hlavnímu obsahu

AweClone 2

Martin Kučera 10.03.2019

Program AweClone vytváří identické kopie celých disků či diskových oddílů, včetně instalace operačního systému a všech uživatelských dat i nastavení. ("Plná verze - Chip 04/2019.")

Chcete si do počítače instalovat nový disk typu SSD místo starého magnetického disku? S programem AweClone nebudete muset nic přeinstalovávat.

V jednoduchém a přehledném uživatelském rozhraní nabízí program AweClone v podstatě jedinou funkci. Jde o vytváření identických kopií obsahu pevných disků nebo jednotlivých diskových oddílů. Pokud tímto způsobem naklonujete systémový disk počítače, bude kopie obsahovat instalaci operačního systému i všech aplikací, stejně jako všechna uživatelská data a nastavení. Taková kopie disku vám může sloužit jako dokonalá záloha, ze které lze v případě problémů prakticky okamžitě spustit počítač a pokračovat v práci. Dalším účelem programu AweClone může být také instalace nového systémového disku do počítače, aniž by bylo nutné kompletně přeinstalovat veškerý software a přenášet uživatelská data. V programu AweClone zvládnou takové operace i úplní začátečníci, jelikož vždy stačí jen zvolit zdrojový disk či diskový oddíl a cílový disk, kam bude identická kopie obsahu uložena.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • MacOS
  • On-line registrace

Plnou verzi programu AweClone 2 můžete po registraci a aktivaci používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Běžná cena licence programu je kolem 600 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Prvním krokem práce s programem AweClone je volba, zdali budete klonovat celý obsah pevného disku (»Disk Clone«), nebo jen vybraného diskového oddílu (»Partition Clone«). Chcete-li instalovat nový pevný disk nebo vytvořit kompletní zálohu obsahu počítače, použijte určitě první z voleb. Zvolte disk nebo oddíl ke zkopírování, a pokud chcete vytvořit skutečně identickou kopii, označte ještě předvolbu »Sector by sector clone«. Následně zvolte disk pro umístění kopie, ale pamatujte přitom na to, že jeho obsah bude kompletně smazán. Po nastavení zdrojového a cílového disku či oddílu zobrazí program AweClone náhled výsledku klonování, jehož proces můžete spustit tlačítkem »Clone«. Doba potřebná na provedení operace se bude odvíjet od velikosti kopírovaného disku či oddílu a stavu jeho zaplnění.

Program AweClone nemá sám o sobě žádná nastavení, která by bylo možné uživatelsky upravovat. V hlavním okně aplikace sice najdete jednu nabídku, ale její položky »Data Recovery« a »Data Erasure« jsou nasměrovány na webové stránky dalších softwarových produktů od výrobce programu AweClone. Konkrétně jde o program Data Recovery na záchranu smazaných dat, dostupný pro Windows, macOS a iPhony, a AweEraser na bezpečné mazání dat pro Windows a macOS.

Seznam všech plných verzí v Chipu 04/2019

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme