Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

BenQ uvádí na trh duální projekční řešení s dotykovou technologií

redakce 07.04.2014

Modely BenQ MW853UST a BenQ MX852UST s ultra krátkou projekční vzdáleností umožňují normální a také kombinovanou projekci dvou projektorů. Světovou raritou je možnost ovládání aplikací dotykem prstu prostřednictvím volitelné BenQ PointWrite U-Technologie.

Oba projektory jsou vybaveny ultra krátkou projekční technologií. Projekční poměr u BenQ MW853UST činí pouze 0,35, což umožňuje promítnout ostrý 80palcový obraz ze vzdálenosti pouhých 28 cm. Světlo z lampy tak neomezuje přednášejícího a zásadně redukován je i jeho případný stín vrhaný na plátno.

Duální projekce pak umožňuje sloučení dvou samostatných projekcí do jednoho velkého obrazu odpovídajícímu běžné školní tabuli. A také naopak, dvě projekce mohou být v případě potřeby rozděleny. Například na video na jedné straně a doprovodný text na druhé.

mx852ust-mw853ust-module-ceiling-mount-right-small

BenQ PointWrite U-Technologie s modulem pro dotykové ovládání

Projektory BenQ MW853UST a BenQ MX852UST lze doplnit o dva interaktivní moduly. První zajistí osvědčené ovládání aplikací prostřednictvím speciálního pera. Jeho nadstavbou je pak zařízení umožňující obsah projekce přesouvat, měnit a různě upravovat libovolným předmětem či pouhým prstem přednášejícího.

Interakce se přitom mohou účastnit v jednom okamžiku nezávisle až čtyři osoby, což propůjčuje lekci či vyučovací hodině maximální flexibilitu a potřebný prostor pro spolupráci. Panel nástrojů zároveň nabízí užití různých barev, tvarů a psacích pomůcek jako například tužku nebo křídu. Zajímavá je také možnost změny barvy pozadí projekce, která tak může být příjemnější a lépe čitelná.

mx852ust-mw853ust-module-regular-right45-small

Rozsáhlé profesionální funkce

Projektory BenQ MW853UST s 3200 ANSI lumeny a rozlišením WXGA 1200×800 bodů ve formátu 16:10 a BenQ MX852UST s 3000 ANSI lumeny a rozlišením XGA 1024×768 bodů ve formátu 4:3, nabízejí také rozsáhlé profesionální funkce. Jsou vybaveny nejnovější 3D technologií promítanou přes rozhraní HDMI, s možností přehrávání z Blu-ray či osobního počítače. Technologie BrilliantColor pak poskytuje širokou paletu barev s mimořádnou hloubkou a dynamikou, umožňující zobrazení i jinak těžko reprodukovatelné jasně žluté, azurové a purpurové.

Součástí projektorů je také funkce LAN Control sloužící pro přístup k ovládání projektoru z pracovního místa uživatele. Takto může být např. provedena centrálně řízená aktualizace přes standardní síťový kabel RJ-45 u všech projektorů v síti.

SmartEco technologie pro zvýšení životnosti lampy

Intenzita světla a energetická efektivnost jdou u projektorů BenQ MW853UST a BenQ MX852UST ruku v ruce. Díky technologii SmartEco produkuje lampa jen tolik světla, kolik je opravdu nutné a vždy se samostatně přizpůsobí promítanému obsahu. Životnost lampy lze tímto prodloužit až na 7000 hodin, což výrazně snižuje náklady na TCO.

Ceny a dostupnost

Projektor BenQ MW853UST je v České republice dostupný za koncovou cenu 44 990 Kč včetně DPH, na Slovensku za 1639 euro včetně DPH. Projektor BenQ MX852UST lze v České republice koupit za 42 490 Kč včetně DPH a na Slovensku za 1545 euro včetně DPH.

Volitelná souprava BenQ PointWrite je k dispozici za 6990 Kč včetně DPH v České republice, resp. 225 euro s DPH na Slovensku. Za stejných podmínek lze pak přikoupit i modul pro dotykové ovládání.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud