Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Betaverze aplikací Norton 2011

redakce 04.05.2010

Tým Norton společnosti Symantec dnes představil beta verze 2011 oceněných aplikací Norton AntiVirus a Norton Internet Security, které jsou nyní k dispozici zdarma ke stažení z webu Norton beta.

Společnost také představila beta verzi své první bezpečnostní aplikace pro Facebook a dva samostatné bezpečnostní nástroje určené k potírání stále více rozšířené hrozby v podobě falešných antivirových programů a jiných infekcí.

Software Norton 2011
V rámci úsilí společnosti Symantec jsou vyvíjeny beta verze 2011 aplikací Norton, které budou mít lepší nebo stejné hlavní výkonové charakteristiky: dobu instalace, dobu prověřování a využití paměti. Produkty budou navíc obsahovat funkci System Insight 2.0, která překračuje hranice zabezpečení a upozorňuje uživatele v okamžiku, kdy mají aplikace podstatný vliv na systémové prostředky.

Základem tohoto vydání softwaru Norton je technologie zabezpečení založená na hodnocení. Tato technologie, která je k dispozici pouze v bezpečnostních produktech Norton, dosáhla prokazatelně bezkonkurenční úrovně zjišťování nového škodlivého kódu, která zdaleka převyšuje to, co umožňují tradiční technologie zabezpečení. Funkce Download Insight 2.0 je novinkou v softwaru pro rok 2011 a rozšiřuje ochranu, kterou produkt poskytuje na základě hodnocení. Funkce je nyní využívána prakticky při každém stažení bez ohledu na klienta (prohlížeč, e-mail, rychlé zprávy). To zajišťuje ochranu uživatelů před stažením škodlivých souborů bez ohledu na to, jakou cestou se soubor do počítače dostává. Software Norton 2011 pomocí informací hodnocení vytváří také zprávy o „důvěryhodnosti“ souborů v systému a pomáhá uživatelům poznat, nakolik jsou jejich zvyky při stahování riskantní ve srovnání s 53 miliony současných účastníků programu Norton Community Watch.

„Verze 2011 produktů Norton ukazuje, že jsme rozhodnuti nadále poskytovat nejrychlejší a nejúčinnější sadu zabezpečení na trhu,“ řekl Jens Meggers, vice president of engineering, produkty Norton. „Naši zákazníci hledají více než ‚základní zabezpečení‘ a nové bezplatné nástroje, které přinášíme na trh, zvýší ochranu komunity uživatelů softwaru Norton a komunity uživatelů obecně před počítačovými zloději, kteří nacházejí neustále nové způsoby, jak se obohatit pomocí útoků na identitu lidí.“

Chráníme komunitu uživatelů počítačů
Společnost Symantec ohlašuje vedle beta verzí aplikací Norton 2011 také několik nových nástrojů pro boj s počítačovou kriminalitou. Tyto nástroje budou i do budoucna bezplatné a budou řešit některé současné nejsložitější a nejčastější problémy související s infikováním systémů škodlivým kódem a s jeho odstraňováním.
•    Norton Safe Web for Facebook – Tým Norton představuje aplikaci Norton Safe Web for Facebook, která má čelit vyvíjejícím se hrozbám na webech sociálních sítí a pomoci zajistit bezpečnost spotřebitelů. Tato bezplatná beta verze aplikace chrání uživatele počítačů tím, že v jejich informačních kanálech webu Facebook vyhledává nebezpečné adresy URL, takže uživatelé mohou identifikovat riskantní webové stránky dříve, než klepnou na příslušný odkaz. To je velice důležité, protože téměř 60 % rizikových webů identifikovaných aplikací Norton Safe Web obsahuje hrozby, které mohou infikovat počítač, aniž by uživatel musel stáhnout nebo nainstalovat soubory. Uživatelé webu Facebook najdou bezplatnou aplikaci Norton Safe Web zde.
•    Norton Power Eraser – Některé hrozby se vydávají za legitimní programy, upravují prohlížeče nebo grafiku spouštěcí obrazovky a dokonce přesměrovávají provoz. Uživatelé často povolí instalaci programů, které se mohou kvůli klamnému vzhledu zdát legitimní, ale jsou ve skutečnosti škodlivé. Tyto „scarewarové“ programy lze někdy odstranit pouze pomocí speciální taktiky. Nástroj Norton Power Eraser se zaměřuje specificky na tyto (a jiné) hrozby a účinně je zjišťuje a odstraňuje. Další informace o nástroji získáte a nástroj můžete stáhnou zde.
•    Norton Bootable Recovery Tool (k dispozici pouze uživatelům softwaru Norton s přihlášením k odběru) – Tento nástroj umožňuje uživatelům softwaru Norton spustit počítač do bezpečného stavu v případě, že je systém tak hluboce infikovaný, že jej nelze řádně spustit. Novinkou v tomto roce je, že průvodce nástrojem Norton Bootable Recovery Tool rychle a snadno automaticky vytvoří spustitelné médium CD/DVD/USB. Další informace o nástroji získáte a nástroj můžete stáhnou zde.

Beta verze aplikace Norton Internet Security 2011 obsahuje důležité funkce jako Norton Identity Safe, která má pro rok 2011 nový vzhled, a Norton Safe Web, což je služba hodnocení webových stránek, která do výsledků vyhledávačů Google, Yahoo! a Bing.com vkládá hodnocení bezpečnosti a hodnocení bezpečnosti elektronického obchodování. Panel nástrojů beta verze aplikace Norton Internet Security 2011 umožňuje bezpečnější využití Internetu. Spojuje všechny technologie ochrany prohlížeče do jednoho rozhraní, které nejen ukazuje hodnocení bezpečnosti webových stránek, ale uživatelům také zabraňuje v návštěvě stránek, které obsahují škodlivý kód, pokusy o phishing nebo kód zneužívající zranitelná místa prohlížeče nebo modulů plug-in, a stránek, které byly heuristicky určeny jako rizikové.

Všichni uživatelé si mohou vyzkoušet také bezplatnou webovou službu OnlineFamily.Norton, která poskytuje rodičům přehled o činnosti jejich dětí online.

Dostupnost beta verze
Beta verze aplikace je nyní veřejnosti k dispozici ke stažení zdarma na adrese: www.norton.com/nis2011beta nebo www.norton.com/nav2011beta. Uvítáme, když účastníci beta testů softwaru Norton sdělí svůj názor a podělí se o svoje zkušenosti s produktem v diskuzích online na stránce Norton Public Beta Forum.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme