Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Bezdrátový flashový disk pro iPhone, iPod a iPad

redakce 16.08.2011

Společnost Kingston oznámila uvedení kompaktního bezdrátového disku Wi-Drive. Flashový disk je určen pro zvýšení úložné kapacity zařízení Apple iPad, iPhone a iPod touch. Bude se prodávat v 16GB a 32GB verzi.

Disk Wi-Drive spolupracuje s aplikací „Kingston Wi-Drive“, kter ou lze stáhnout z App Store a umožňuje uživatelům přehrávat videa, poslouchat hudbu nebo sdílet soubory s dalšími majiteli zařízení značky Apple. Bezdrátový disk se vejde do kapsy a využívá technologii založenou na pamětích typu flash pro ukládání dat přes rozhraní USB z přenosných i stolních počítačů. Tato data jsou pak k dispozici prostřednictvím vestavěné bezdrátové technologie, aniž by bylo nutné se k disku připojovat pomocí kabelu nebo přes internet. Ve stejný okamžik mohou s různými typy souborů na jediném disku Wi-Drive pracovat až tři různí uživatelé, kteří přitom mohou zůstat připojeni k internetu.

 

Kopírování dat z prostředí operačního systému stolního počítače či notebooku probíhá pomocí USB kabelu, podobně jako při běžném přenosu dat z počítače na USB flash disk. Následně si uživatelé z App Store stáhnou aplikaci Wi-Drive, která jim umožní Wi-Drive připojit k jejich zařízení. Podrobnější informace o bezdrátovém disku Wi-Drive můžete získat na adrese: http://www.kingston.com/czroot/flash/wi_drive.asp?id=1

 

Společnost Kingston nabízí bezdrátový disk Wi-Drive s kapacitami 16 GB a 32 GB a tento produkt bude v České republice k dostání prostřednictvím obchodů Apple Premium Resellers za 2420 Kč (16 GB), nebo 3160 Kč (32 GB).

 

Vlastnosti a technické údaje bezdrátového disku Kingston Wi-Drive:

 

·         Kapacita: 16 GB, 32 GB

·         Rozměry: 121,5 mm x 61,8 mm x 9,8 mm

·         Provozní teploty: 0°C až 50°C (32°F až 122°F)

·         Teploty pro skladování: -10°C až 70°C (14°F až 185°F)

·         Rozhraní pro bezdrátovou síť: Wi-Fi 802.11g/n s možností zabezpečení přenosu šifrováním (WPA/WEP)

·         Nabíjecí baterie: Až čtyři hodiny nepřetržitého používání

·         Kabel: Součástí balení je kabel s redukcí Mini-USB na USB. Uživatelé mohou přenášet soubory a multimediální obsah ze svého stolního nebo přenosného počítače pomocí USB kabelu.

·         Přenosnost: Využívá technologii pamětí typu flash, pro které je charakteristická vysoká odolnost a spolehlivost.

·      Praktičnost: Kapesní provedení umožňuje disk snadno přenášet

·      Jednoduchost: Stačí jen připojit do USB portu

·         Aplikace: K dispozici ke stažení na App Store společnosti Apple

·         Kompatibilita: iPad, iPhone 3G/3GS/4, iPod touch (3G k dispozici pouze se systémem iOS 4.2.1+)

·         Konfigurovatelnost: Umožňuje konfigurovat APN (access point name) a šifrování pro připojení k bezdrátovému přístupovému bodu (Wireless Access Point) – připojení k Internetu

·         Podporované formáty souborů:

·         Audio: AAC, MP3, WAV

·         Video: m4v, mp4, mov, Motion JPEG (M-JPEG), AVI

·         Obrázky: jpg, bmp, tiff

·         Dokumenty: pdf, doc, docx, ppt, pptx, txt, rtf, xls

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud