Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Bezdrátový trackball jako alternativa myši

redakce 20.09.2010

Společnost Logitech představila bezdrátový trackball Logitech Wireless Trackball M570 jako alternativu k touchpadu nebo tradičním myším. Jeho design je zajímavý a byl navržen s ohledem na celodenní pohodlí. Navíc používá miniaturní přijímač Logitech Unifying, který můžete nechat stále zasunutý v USB portu.

Pro ty, kdo ještě trackball nevyzkoušeli: jednou z mnoha jeho předností je, že zůstává na místě – nemusíte pohybovat celou rukou, abyste posunuli kurzor. Výsledkem je, že ušetříte místo, což je výhodné, máte-li malý nebo zaplněný stůl, a na rozdíl od tradiční myši může vaše ruka zůstat nehnutá. Navíc díky tvarovaným liniím se trackball drží pohodlně i při celodenním používání.
Ovládání kurzoru na obrazovce pomocí bezdrátového trackballu Logitech Wireless Trackball M570 je přesné bez ohledu na to, kde jej budete používat. Tvrdé stoly, měkké pohovky a prohnuté postele nepředstavují žádný problém. Laserový senzor pro sledování pohybu snímá kuličku trackballu a nikoli povrch jako u myši – takže jej můžete používat téměř kdekoli.
Nejnovější trackball společnosti Logitech má navíc rolovací kolečko a snadno dostupná tlačítka pro posun dopředu a zpět. Pro připojení k počítači používá miniaturní bezdrátový přijímač Logitech Unifying. Ten může zůstat připojený ve vašem notebooku – nemusíte jej při přenášení odpojovat. Bezdrátové připojení využívá technologii v pásmu 2,4 GHz, která zaručuje spojení až do vzdálenosti 10 metrů. A kromě toho můžete snadno přidat kompatibilní klávesnici, numerickou klávesnici nebo přídavnou myš – všechny se připojí pomocí tohoto jediného přijímače a ostatní USB porty zůstanou volné.
Přiložená tužková baterie (velikost AA) vydrží trackball napájet až 18 měsíců. Očekává se, že bezdrátový trackball Logitech Wireless Trackball M570 bude ve Spojených státech a v Evropě k dostání v říjnu za doporučenou maloobchodní cenu 1 940 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud