Přejít k hlavnímu obsahu

Bezpečně na on-line bankovnictví

Pavel Trousil 12.12.2021

Pokud víte, kde při používání internetového bankovnictví číhá největší nebezpečí, můžete se cíleně chránit. Chip vám poradí jaké jednoduché prostředky můžete použít k rozpoznání a odvrácení pokusů o útok.

Chip 01/2022: Internetové bankovnictví je u nás oblíbené. Aktuálně ho využívá až 97 % uživatelů s přístupem k internetu. Nejčastěji se používá internetbanking (60 %), ale jeho obliba postupně klesá a naopak skokově roste zájem o tzv. mobilní bankovnictví. Článek v lednového vydání Chipu se zabývá tím, jak můžete jako uživatelé zabezpečit své bankovní transakce a ochránit svůj účet před kybernetickými podvodníky.

Důležitou roli zde hrají postupy, které používáte pro přihlášení na webové stránky banky a pro schvalování transakcí. V této oblasti se v posledních letech hodně změnilo v důsledku směrnice PSD2. Postupy, které byly dříve velmi rozšířené, ale již nejsou považovány za bezpečné, již téměř nenajdete. Stejně důležitá jsou však i základní bezpečnostní opatření proti malwaru a kyberzločincům, která rovněž představujeme na následujících stránkách. Máme pro vás připravené bezpečnostní tipy i bezpečný intermetový prohlížeč.

Obsah: Všechna témata Chipu 01/2022


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud