Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Bezpečnostní technologie Intel

Pavel Trousil 17.10.2014

Společnost Intel představila technologii Intel Data Protection pro platební transakce, první řešení v odvětví, které poskytuje kompletní ochranu spotřebitelských a finančních dat a je zabudované přímo do platforem v místě prodeje (POS). 

Kapitoly článku

intel-logo1-nahled

Řešení bylo vyvinuto ve spolupráci se společností NCR, jež je leaderem v oblasti spotřebitelských transakčních technologií, a kombinuje software optimalizovaný pro obchodníky s hardwarem Intel, včetně Intel Core a vybranými procesory Intel Atom. Dokáže tak nabídnout vyšší úroveň zabezpečení od počátku transakce až po uložení dat na bankovní server.

Intel Data Protection Technology pro transakce používá k ochraně platebního procesu další softwarovou vrstu, čímž doplňuje stávající investice do autorizace kreditních karet EMV (Europay, MasterCard and Visa), tokenizace a dalších ochranných technologií při maloobchodním prodeji. Software je z důvodu vyšší bezpečnosti uložen a provozován na čipové sadě Intel a pomáhá tak překlenout propast mezi daty přenášenými mezi zařízeními u obchodníka a datovým centrem.

Rostoucí počet datových úniků vrhl stín pochybností na schopnost prodejců zajistit spotřebitelská data a pracovat na udržení důvěry spotřebitelů ve sdílení dat tak, aby byla odstraněna bariéra pro přijímání technologií internetu věcí. Očekává se, že firmy v roce 2013 vynaloží 114 miliard dolarů na boj s kybernetickými útoky: podle četných zpráv byly jen za letošní rok napadeny desítky milionů kreditních karet.

Intel Data Protection Technology pro transakce byla vyvinuta právě s cílem řešit tyto problémy a urychlit přijetí internetu věcí v maloobchodním prostředí. „Toto řešení představuje významný krok vpřed v ochraně transakčních dat, aniž by bylo nutné investovat do nákladných hardwarových upgradů a poskytuje obchodníkům cestu pro přijetí nových technologií internetu věcí,” říká Michelle Tinsleyová, ředitelka divize Mobility Retail and Payments ve společnosti Intel. „Rovněž připravuje půdu pro expanzi do jiných odvětví, jako jsou finanční služby, zdravotnictví nebo dokonce státní správa.

Nikdy v minulosti nebylo pro prodejce důležitější a zároveň obtížnější spravovat a ochraňovat data napříč platebním ekosystémem,” říká Karen Websterová, generální ředitelka Market Platform Dynamics. „Nová bezpečnostní architektura Intel pro zajištění transakcí dělá to, co se vlastně samo nabízí – odděluje zpracování transakcí od obchodníka – díky čemuž jsou data hůře přístupná a tudíž se zvyšuje pravděpodobnost, že se k nim hackeři nedostanou. To může jen pomoci k tomu, že prodejci i zákazníci nabudou větší důvěry v bezpečnost jejich nákupů i plateb kartou.

 

Novinky

  • Intel Data Protection Technology pro transakce vytváří bezpečnou cestu mezi transakčním koncovým bodem, systémem v místu prodeje a serverovými sítěmi pro bezpečný přenos informací o spotřebiteli.
  • Intel Data Protection Technology pro transakce umožňuje snižovat rizika vytvořením bezpečného kanálu, jehož prostřednictvím mohou transakce žádat o autorizaci platby a poskytuje společnou možnost správy bezpečnosti bez ohledu na původní místo prodeje nebo periferního prodejce.
  • Řešení podporuje všechny moderní formy kreditních a debetních plateb včetně EMV (Europay, Mastercard a Visa), magnetického proužku a transakčních čteček NFC, včetně Google Wallet, Softcard a Apple Pay.
  • Technologie funguje se všemi typy obchodníky používaných zařízení s vybranými procesory Intel, včetně tabletů.
  • Řešení bude ze začátku k dispozici na procesorech Intel Core od jejich druhé generace výše. Vedle toho budou tuto novou technologii Intel podporovat tablety s procesory Intel kódově označovanými “Bay Trail-T” a budoucí generace procesorů Intel Atom.
  • Technologie Intel Data Protection Technology pro transakce může být využita i v jiných prostředích než je maloobchod, například při zajišťování práce se zavazadly na letištích nebo při získávání informací z řidičských průkazů. Mohou ji využít také lékárny při zjišťování osobních informací u pacientů.
  • Tato nová technologie vyvinutá společností Intel zabudovává do ochrany dat flexibilitu a pomáhá obchodníkům přesunout zdroje dosud vynakládané na zabezpečení směrem ke zvyšování spokojenosti zákazníků a vyššímu zákaznickému komfortu.
  • Klientský software již je k dispozici. Plnohodnotné řešení založené na Intel Data Protection Technology pro transakce bude prodejcům k dispozici v první polovině příštího roku.

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme