Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Brzy už žádné sci-fi: První automobilka začne sériově vyrábět létající auta

Josef Mika 27.06.2023

Známá automobilka oznámila, že brzy začne sériově vyrábět auta schopná letu. Na silnicích je však pravděpodobně neuvidíte.

Kapitoly článku

Společnosti Suzuki a SkyDrive spolupracují na vývoji létajících automobilů pro městské oblasti. Jak uvedla agentura Reuters, první modely s prostorem pro jednu až tři osoby se mají sériově vyrábět od jara 2023. Bude se údajně jednat o elektrické systémy schopné vertikálního vzletu a přistání, tedy něco jako helikoptéry. Dopravní prostředek bude 13 metrů dlouhý a 3 metry vysoký.

S maximálním doletem 15 kilometrů mohou taková „auta“ dobře fungovat v městských oblastech. SkyDrive pro ně založil výrobní společnost, která bude následně využívat část výrobních kapacit automobilky Suzuki. Ačkoli se nejedná o masovou mobilitu, sériové modely by měly být k dispozici už od příštího roku.

Suzuki staví létající auta: oblasti použití jsou zatím velmi malé

skydrive-evtol-2

Létající vozidlo bude třímístně, dlouhé 13 m, vysoké 3 m a jeho dolet by měl činit 15 km. Zdroj: SkyDrive

Je potřeba říct, že modely nebude možné používat v silničním provozu. Takže sen o tom, že se například na dálnici jednoduše vznesete do vzduchu, abyste se vyhnuli dopravní zácpě, se neuskuteční.

Oblasti použití modelů Suzuki budou proto zatím pravděpodobně spíše malé. Pokud se v budoucnu ukáže, že "létající auto" je vhodné pro masové použití, bude velkou výzvou také zajištění bezpečnosti vzdušného prostoru pro řidiče.

Zdroj: Suzuki, SkyDrive


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud