Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Budoucnost televize

redakce 25.01.2013

Televize má před sebou velkou budoucnost. Alespoň to tvrdí představitelé společnosti Cisco, která se dlouhodobě věnuje výzkumu potřeb a chování uživatelů ve spojitosti s televizí.

Cisco Videoscape
Cisco Videoscape

Cisco vytvořila projekt Fresco, kde simulovala televizní obrazovku budoucnosti. Ta by neměla zahrnovat pouze vlastní videoplochu, ale velkou část by měla zabírat související infografika, informace, odkazy atd. Cisco vychází z toho, že v budoucnu už nikdo nebude na své oblíbené pořady chtít čekat – bude je sledovat podle své potřeby a zároveň k nim chce mít k dispozici další informace, poznámky, spojení a především interaktivitu. TV bude také díky individuálnímu přizpůsobení více osobní (bohužel včetně reklam), bude možné ji sledovat na nejrůznějších zařízení odkudkoliv a bude i součástí tzv. chytré domácnosti. To vše bude vyžadovat v pozadí silná technologická řešení a konektivitu.

Cisco na letošní výstavě CES představila další rozšíření platformy Videoscape pro distribuci digitálního obsahu – Videoscape Unity. Platforma je založená na cloudových technologiích, umožňuje poskytovatelům obsahu rozšířit jejich služby videa on demand o synchronizované přehrávání na více obrazovkách. Videoscape Unity zajišťuje nejen distribuci a synchronizaci obsahu, ale díky nahrávání (DVR – digital video recorder) umožňuje divákům bez omezení sledovat nahrané pořady a přetáčet zpět během vysílání. Cloudové úložiště znamená možnost libovolného přepínání mezi koncovými zařízeními – vysílání tak mohou diváci sledovat prakticky kdykoliv a kdekoliv.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme