Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Bulánci v novém kabátku: legendární česká hra bude již velmi brzy zdarma

Jakub Fišer 31.07.2023

Fanoušci počítačových her určitě ještě nestihli ze své paměti vytlačit legendární Bulánky, zběsilou arkádovou střílečku, ve které hrajete za zabijácké polštáře. Původní titul vyšel již v roce 2001, přesně po 10 letech však vývojáři oznámili předělávku. A nyní nás studio SleepTeam poctilo dalšími novinkami z vývoje.

Kapitoly článku

Bulánci mají za sebou obrovskou kampaň na crowdfundingovém portále Startovač. Vývojáři původně plánovali vybrat 500 tisíc korun, aby mohli začít vývoj nové hry. Od celkově 7660 přispěvatelů vybrali neuvěřitelných 7,3 milionu korun, svůj cíl tak „přetáhli“ o víc jak 1000 %.

Bulánci byli od loňského roku k dispozici prvním podporovatelům, následně hra v listopadu 2022 vstoupila do předběžného přístupu na platformě Steam, její cena činí 16 eur, tedy asi 380 korun. Nyní se blíží její ostré vydání a s tím i několik veselých novinek.

Bulánci zdarma a hlavně online

„Brány multiplayeru byly dosud přístupné v rámci beta testu pouze pro podporovatele ze Startovače, ale už 1. srpna se otevřou všem hráčům. Ti se tak mohou těšit na hodiny zábavy strávené s kamarády či zcela neznámými protivníky z celého světa,“ uvádí vývojářské studio v tiskové zprávě.

Bulánci tedy zařadí do svého repertoáru oblíbený online multiplayer, k mání jsou režimy jako deathmatch a team deathmatch, popřípadě capture the flag.

| Zdroj: Indian - Pořad o hrách / YouTube

Tou hlavní novinkou však je to, že titul vstoupí od 1. září do free-to-play formátu, bude tedy zdarma pro všechny. Ještě se ale neradujte, tvůrci upozorňují, že bezplatná verze bude lehce osekaná.

„Už 1. září se omezená verze Bulánků zpřístupní všem zadarmo a hráči tak budou moci změřit své síly s kamarády, kteří hru dosud nevlastnili. Zkrátka ale nepřijdou ani ti, kteří si Bulánky na Steamu zakoupili nebo do 31. srpna ještě zakoupí. Jako bezplatný bonus totiž obdrží veškerý oznámený obsah, který do hry vyjde – a rozhodně ho nebude málo,“ stojí v oficiálním prohlášení.

K dalším plánům autorů ze SleepTeam patří nasazení nových map, také editoru map, nových zbraní a konečně i zpřístupnění Bulánků na konzole Playstation, Xbox a Nintendo Switch. Není však jasné, kdy k tomu má dojít.

Zdroj: Steam, Startovač, tisková zpráva


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud