Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Canon IXUS 230 HS, IXUS 1100 HS a PowerShot SX150 IS

redakce 25.08.2011

Společnost Canon představila tři nové kompaktní digitální fotoaparáty. Dva spadají do stylové řady IXUS a model SX150 IS do řady PowerShot.

 

Nový IXUS 230 HS zaujme kromě designu malou tloušťkou a 8x optickým zoomem. Kovový fotoaprát se bude prodávat v šesti barvách a kromě výkonného objektivu zaujme řadou pokročilých funkcí, které usnadňují zachycení neopakovatelných momentů v neuvěřitelných detailech.

Stylový IXUS 1100 HS je nejtenčí fotoaparát ve své třídě s 12x optickým zoomem. Nová vlajková loď řady IXUS obsahuje technologii Canon HS System pro vysokou kvalitu fotografií s nízkou hladinou šumu za každé situace. IXUS 1100 HS také obsahuje Inteligentní stabilizátor obrazu, takže scény zachytí v ostrých detailech zblízka, při slabém osvětlení i při maximálním přiblížení.

PowerShot SX150 IS je intuitivní superzoom pro celou rodinu. V prodeji bude v červeném, černém a stříbrném provedení. Představuje zajímavou volbu pro všechny, kteří hledají kombinací bohatých funkcí a jednoduchého ovládání. PowerShot SX150 IS obsahuje zábavné funkce, které usnadňují focení i natáčení videa v HD kvalitě. 12x optický zoom a rozlišení 14,1 megapixelů ocení zkušení uživatelé i úplní začátečníci, kteří chtějí nechat veškerou práci na samotném fotoaparátu a přesto očekávají vysoce kvalitní výsledky.

 

Canon IXUS 230 HS

IXUS 230 HS disponuje 28mm objektivem s 8x optickým zoomem, který se ukrývá v těle o tloušťce 22,1 mm, což z fotoaparátu činí nejtenčí přístroj ve své třídě. IXUS 230 HS také jako jeden z prvních obsahuje Inteligentní stabilizaci obrazu, která usnadňuje fotografování i natáčení videí ve Full HD (1080p). Fotoaparát kombinuje 12,1MPx snímač CMOS s výkonným procesorem DIGIC 4. Díky technologii HS System umožňuje podle výrobce zachytit snímky s nízkým šumem i při špatném osvětlení bez použití stativu nebo blesku.

Objektiv tohoto fotoaparátu začíná na širokoúhlých 28 mm a postupuje až na nejdelší ohniskovou vzdálenost 224 mm. Design objektivu umožňuje zachytit vše od krajiny až po skupinové snímky nebo přiblížení vzdálených objektů.  Zajímavostí tohoto fotoaparátu je rovněž unikátní systém Inteligentní stabilizace obrazu, který využívá efektivní 3,5-krokový optický stabilizátor obrazu proti roztřesení fotoaparátu při snímání fotografií a natáčení Full HD videí. Inteligentní stabilizátor obrazu obsahuje 7 typů stabilizace a automaticky identifikuje snímanou scénu a přizpůsobuje optický stabilizátor, aby se co nejefektivněji zabránilo chvění fotoaparátu. Macro IS minimalizuje chvění při velkém přiblížení u makrofotografií, zesílený stabilizátor obrazu zabraňuje, aby byl obraz roztřesený při natáčení videí na velkou dálku s maximálním přiblížením. Inteligentní IS v kombinaci s režimem Smart Auto pracuje automaticky, takže uživatelé se nemusejí nijak starat o správné nastavení. Smart Auto obsahuje technologii detekce obličeje a pokročilou detekci objektu pro lepší zachycení lidí, domácích mazlíčků nebo například aut v pohybu. Jakmile je scéna detekována Servo AF/AE udržuje objekty zaměřené a dobře exponované až do momentu, kdy je obrázek vyfocen. i-Contrast a Smart Flash Exposure také v rámci režimu Smart Auto odstraňují tvrdé stíny a přeexponování obrázku, takže výsledek je ve špičkové kvalitě.

Nový model zaznamenává video ve Full HD se stereo zvukem rychlostí 24 snímků za vteřinu. Speciálním tlačítkem lze přepínat mezi fotografováním a natáčením videa. 8x optický zoom je možné použít i během natáčení videa a Inteligentní IS obsahuje mód Dynamic IS, který vyrovnává chvění fotoaparátu při natáčení. Snímky i video můžete také okamžitě sdílet přes HDMI port přímo z kamery na HD televizích a monitorech.

Na zadní straně přístroje se nachází velký 7,5cm (3,0”) displej PureColor LCD II G s rozlišením 460 tisíc obrazových bodů. Vnější vrstva tvrzeného skla nabízí široký pozorovací úhel a odolnost proti poškrábání. Používání fotoaparátu usnadňují i rady a tipy přímo na displeji, což umožňuje jednoduché prozkoumání režimů a nastavení, takže fotoaparát je vždy připraven bez ohledu na to, zda experimentujete s kreativními funkcemi nebo zkoušíte různé fotografické styly.

IXUS 230 HS nabízí řadu režimů pro fotografování a natáčení rychlých scén. Mód Vysokorychlostní sekvence je vhodný pro jakékoli focení, od sportu až po focení na party. Zaznamenává při rozlišení 3,0 MPx 8,7 snímků/vteřinu nebo při souvislém fotografování v plném rozlišení 12MPx až 3,5 snímků/vteřinu až do naplnění kapacity paměťové karty. Velmi zpomalený záběr videa je režim určený pro více zábavy s videem. Zpomaluje rychle se pohybující objekty, natáčí VGA video ve 120 fps nebo video v rozlišení QVGA při 240 fps a přehrává ve zlomku skutečné rychlosti.

Výběr nejlepšího snímku zaznamenává vysokorychlostní frekvencí sekvence snímků pro dosažení nejlepšího výsledku a Noční scéna bez stativu kombinuje informace ze sekvence vysokorychlostních snímků a ve výsledku vytvoří jeden obrázek s nejlepší expozicí a minimálním rozostřením. Kreativní režimy přidávají scénám nový nádech a k dispozici jsou například efekt Miniatura, Rybí oko, Superživé barvy a Plakátový efekt, Fotoaparát na hraní a Monochromatický efekt. Efekt Miniatura je k dispozici i pro natáčení videí a nahrává 1,5 nebo 3 nebo 6 snímků za vteřinu vytvoření videa s efektem iluze malých modelů.

Režim Krátký film nabízí také zajímavý způsob, jak zachytit příběh za obrázkem. Zachytí až 4 vteřiny akce před pořízením snímku a vzájemným spojením všech klipů ze stejného dne vytvoří jediný film ve VGA kvalitě, který můžete sdílet online.

 

Canon IXUS 1100 HS

Tato novinka patří mezi nejvyspělejší modely řady IXUS a umožňuje amatérům i zkušeným fotografům dosáhnout vysoce kvalitních fotografií a Full HD videí se stereo zvukem. Velký 8,0cm (3,2”) dotykový displej usnadňuje ovládání i prohlížení snímků a filmů.

Objektiv s 12x zoomem, precizní optikou Canon a čtyřkrokovým optickým stabilizátorem obrazu poskytuje vynikající kvalitu detailů při všech ohniskových vzdálenostech. Nový Inteligentní stabilizátor obrazu také zvyšuje kvalitu detailů u fotek i videí a automaticky identifikuje scénu a vybere nejvhodnější stabilizaci obrazu ze sedmi režimů. Fotoaparát se například automaticky přepne do režimu Macro IS s hybridní stabilizací obrazu při snímání květu zblízka nebo použije zesílený stabilizátor obrazu pro lepší stabilitu při natáčení vzdálených objektů s vysokým zoomem.

Vysoce citlivý 12,1MPx snímač CMOS umožňuje řadu vysokorychlostních fotografických funkcí. Režim Noční scéna kombinuje informace ze sekvence vysokorychlostních snímků a ve výsledku vytvoří jeden obrázek s nejlepší expozicí a minimálním rozostřením.

Funkce Výběr nejlepšího snímku zaznamenává nejlepší snímek z vysokorychlostní sekvence pěti snímků. S módem Vysokorychlostní sekvence lze zachytit doslova zlomek vteřiny, zaznamenává při rozlišení 3,0 MPx 7,8 snímků/vteřinu nebo při souvislém fotografování v plném rozlišení až 3,3 snímků/vteřinu. Velmi zpomalený záběr videa je mód určený pro více zábavy s videem. Zpomaluje rychle se pohybující objekty, natáčí VGA video ve 120 fps (rozlišení QVGA při 240 fps) a přehrává ve zlomku skutečné rychlosti.

IXUS 1100 HS má vše, co potřebujete pro nahrávání videí s rodinou a přáteli. Full HD (1080p) rozlišení, optický zoom a vysoce kvalitní stereo zvuk. Jedním tlačítkem lze snadno přepínat mezi fotografováním a natáčením videa. Režim Krátký film zachytí až 4 sekundy akce před pořízením snímku a vzájemným spojením všech klipů ze stejného dne vytvoří jediný film ve VGA kvalitě, který můžete sdílet online.

IXUS 1100 HS má velký 8,0cm (3,2") dotykový LCD displej PureColor II s ostrým rozlišením 460 tisíc bodů, který umožňuje upravit jednotlivá nastavení pouhým dotykem prstu na displeji. Dotykový displej rozšiřuje možnosti využití fotoaparátu a je pouze na uživateli, jak bude fotoaparát používat. V uživatelském rozhraní jsou přednastaveny zkratky k nejčastěji používaným funkcím, ale lze je snadno přesunout a upravit.

IXUS 1100 HS obsahuje řadu kreativních režimů pro zábavu a umělecké osvěžení fotografií. Mezi režimy patří například efekt Miniatura, Super živé barvy a Plakátový efekt (které jsou k dispozici také při záznamu Full HD videa), dále pak efekt Rybího oka, které deformují obrázky a nabízí netradiční pohled na tradiční scény. S efektem Levný fotoaparát nebo Monochromatický snímek lze dosáhnout vysokého kontrastu, nevšedně barevných záběrů, stylu starých fotoaparátů nebo lze také fotit černobíle, se sépiovým efektem a v odstínech modré.

 

Canon PowerShot SX150 IS

PowerShot SX150 IS je kompaktní fotoaparát s ergonomickým designem a řadou funkcí. V prodeji je v červeném, černém a stříbrném provedení. Novinka představuje volbu pro všechny, kteří hledají jednoduchost a výjimečný výkon k zachycení nevšedních okamžiků na dovolené nebo výletu s rodinou.
V těle PowerShot SX150 IS ukrývá objektiv s 12x optickým zoomem, který rozsahem 28 mm až 336 mm umožňuje širokoúhlé fotografování skupinových záběrů, krajiny nebo vzdálených objektů. Čtyřkrokový optický stabilizátor obrazu a nová technologie Inteligentní IS zjednodušují focení i v náročných podmínkách. Dosáhnout ostrých detailů i při ručním fotografování, snímání vzdálených objektů a špatně osvětlených scén je velmi snadné. Funkce zabrání rozmazání obrazu, i když je fotoaparát v pohybu.
Funkce Inteligentní IS zaručuje čisté obrázky i videa, ať už se jedná o zachycení sprintu na 100 m během sportovního dne ve škole nebo fotografování květiny v detailu. Inteligentní stabilizace obrazu zcela automaticky vyhodnotí situaci a vybere nejvhodnější formu stabilizace obrazu ze sedmi možných nastavení. Například Zesílená stabilizace obrazu je známá z videokamer Canon LEGRIA a zajišťuje, že i při snímání na velké vzdálenosti jsou objekty zachyceny s vynikajícími detaily a minimálním rozostřením.
PowerShot SX150 IS přináší pokročilé zobrazovací technologie pro pořizování snímků ve vysoké kvalitě. 14,1MPx rozlišení je vhodné i pro tisk ve velkých formátech nebo pro vytváření zajímavých kompozic po oříznutí obrázků. Obrazový procesor Canon DIGIC 4 zajišťuje rychlé zachycení snímků s vynikající reprodukcí barev.
Režim Smart Auto s technologií detekce obličeje a pokročilou detekcí objektu identifikuje snímanou scénu a automaticky vybere nejvhodnější ze 32 scén, nastaví všechny funkce na optimální výkon, takže výsledek je vždy dokonalý a můžete se s ním pochlubit rodině a přátelům.
Technologie Servo AF/AE pomáhá lépe zachytit lidi, domácí mazlíčky nebo například auta v pohybu. Udržuje objekty ostré a dobře exponované až do plného stisknutí spouště a vyfotografování. Pro jednoduché focení je připraven režim snadného snímání, který automaticky nastaví všechny parametry fotoaparátu, takže i nezkušení uživatelé mohou pořídit velmi kvalitní fotky.
Fotografie a videozáznamy lze prohlížet na velkém 7,5cm (3,0”) LCD displeji ihned po zachycení scény. Režim Rady a tipy prostupuje celým systémem a usnadňuje používání fotoaparátu. Při používání fotoaparátu se tak vždy naučíte něco nového.
Přístroj PowerShot SX150 IS umožňuje pořídit filmy ve vysokém rozlišením 720p (HD) se stereo zvukem. Speciální tlačítko pro natáčení filmů umožňuje okamžité přepnutí z fotografování na natáčení HD videa, takže neztrácíte čas hledáním v menu a nastavováním. Video lze také natáčet ve formátu Apple iFrame, který při přenosu do softwaru Apple pro střih videa nevyžaduje žádné překódování. Editace záznamu je pak rychlejší a jednodušší.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud