Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Chrome obsahuje bezpečnostní rizika: proč by jej uživatelé měli rychle updatovat

Jiří Palyza 23.04.2021

Kyberzločinci mohou v současné době zneužít zranitelnosti v prohlížeči Google Chrome. Google upozorňuje na sedm bezpečnostních děr. V nejnovější aktualizaci jsou už opravené a uživatelům doporučuje její instalaci.

Prohlížeč Chrome se momentálně potýká s některými chybami v zabezpečení. Ve svém příspěvku na blogu Chromereleases.googleblog.com s názvem "Stable Channel Update for Desktop" Google upozorňuje na celkem sedm zranitelností, přičemž rizikovost pro uživatele je u většiny z nich klasifikována jako vysoká. Identifikované zranitelnosti byly opraveny v nejnovější verzi prohlížeče pro systémy Windows, Linux a macOS. Pokud už máte instalovanou verzi 90.0.4430.85, updatovat nemusíte. Ta už má objevené zranitelnosti záplatované.

Pokud Chrome používáte, jeho verzi rychle zjistíte v položce nabídky »Nápověda/O aplikaci Google Chrome«, anebo jednoduše do URL řádku zadejte »chrome://settings/help«. Pokud máte instalovanou jeho starší verzi, z hlediska bezpečnosti je dobré aktualizovat.

Uživatelé smartphonů se bezpečnostní chyby nemusejí obávat. Pro mobilní platformy Google prozatím nemusel přijmout žádná bezpečnostní opatření.

Chrome: objevená bezpečnostní díra prozatím zřejmě nebyla zneužita

chromecrimitarget

Google upozornil ve svém blogu na objevené zranitelnosti Chrome. Uživatelé, kteří mají starší verzi, už mohou aktualizovat. | Zdroj: Chrome

Kyberzločinci bezpečnostní chybu pravděpodobně ještě neodhalili. Prozatím nejsou známy případy, kdy by byla zneužita. Google také stále tají, jak přesně lze objevené zranitelnosti zneužít. Dokud není poskytnuta aktualizace pro všechny uživatele, obvykle takové informace zůstávají pod zámkem. V opačném případě hrozí riziko jejich zneužití.

Google už v minulých týdnech a měsících stále častěji opravoval bezpečnostní problémy v Chrome. Pomáhají mu v tom takzvaní Bug-Hunters, lovci chyb. Jde většinou o programátory, kteří z vlastní iniciativy Chrome prověřují a pokud najdou nějakou chybu, mohou ji nahlásit společnosti Google. Pokud se podaří tímto způsobem odstranit bezpečnostní díru, je to i včetně finanční odměny.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud