Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Chybné zobrazování webových stránek v Internet Exploreru

redakce 19.09.2016

Při surfování s Internet Explorerem se může stát, že se některé stránky zobrazují špatně – obrázky jsou rozházené, nabídky se překrývají a textová pole jsou nefunkční. 

Prvním krokem na cestě za odstraněním těchto potíží by mělo být vypnutí a zapnutí prohlížeče. Pokud to nepomůže, lze doporučit vyčistit mezipaměť procházení – tedy dočasné soubory internetu, které prohlížeč automaticky ukládá, aby se stránky načítaly rychleji. V některých případech může vymazání této mezipaměti problémy se zobrazováním stránek vyřešit. Vymazání lze provést následovně: Ve spuštěném prohlížeči klikněte na tlačítko »Nástroje« a v nabídce, která se objeví, pak klikněte na »Možnosti Internetu«. Nyní se přepněte na kartu »Obecné« a zde v sekci »Historie procházení« klikněte na »Odstranit«. V okně Odstranit historii procházení nechte zatržítko pouze u položky »Dočasné soubory internetu a webových serverů« a pak klikněte na »Odstranit«. Pokud ani tento trik nezabral, zkuste nastavit pro problematický web kompatibilní režim. To provedete tak, že přidáte příslušný web do seznamu kompatibilního zobrazení.

Klikněte na tlačítko »Nástroje | Nastavení kompatibilního zobrazení« a v políčku »Přidat tento web« by se měla objevit adresa aktuální stránky. Pak už jen stačí kliknout na tlačítko »Přidat« a vše potvrdit volbou »Zavřít«.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme