Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Chystá se český sci-fi film Bod obnovy – první ukázka vypadá zajímavě

Pavel Trousil 01.05.2023

Trochu jako hra Cyberpunk 2077, trochu jako film Blade Runner, nebo seriál Altered Carbon. Připravovaný sci-fi film zasazený do cyberpunkové Prahy roku 2041 vypadá zajímavě. Uvidíme na podzim letošního roku, zda se slibný projekt povede.

Sci-fi má v české kinematografii tradici. Vzpomeňme na takové skvosty, jako Cesta do pravěku, Vynález zkázy, Ikarie XB 1, Adéla ještě nevečeřela, nebo Zítra vstanu a opařím se čajem. V posledních letech se ale moc kvalitních českých filmů neurodilo. Naposledy snad sci-fi Miloslava Šmídmajera Probudím se včera z roku 2012.

Zajímavě vypadá ukázka z filmu Bod obnovy, který by se do kin měl dostat na podzim letošního roku. Režii má na starosti Robert Hloz, který studoval pod vedením režiséra Ki-hwan Oha filmovou školu v Jižní Koreji, kde také pracoval na reklamních spotech pro LG. Jeho film PODTLAK (2009) byl oceněn na několika festivalech a filmem MLÝN (2011) vyhrál Kodak Student Gold Award a Noc Filmových Nadějí 2011.

Bioscop (divize akviziční společnosti AQS, a.s. pro oblast kinodistribuce) o filmu uvádí: „V Evropě roku 2041 mají všichni lidé ústavní právo prožít „JEDEN CELÝ ŽIVOT“. Pokud se vám stane nehoda, jste oživeni a můžete pokračovat dál ve svém životě. Stačí si každé dva dny pravidelně vytvářet digitální zálohu své osobnosti - tzv. “BOD OBNOVY”. Ale zaslouží si vůbec lidstvo právo na druhou šanci?“

Nakonec i z ukázky zasazené do Prahy roku 2041 vyplývá, že lidé té doby se mohou zálohovat a uložit si pozici podobně jako v nějaké počítačové hře, nebo při zálohování počítače. Hlavní motiv určitě není nový, ale přináší samozřejmě řadu námětů a možností zpracování. Tak doufejme, že se film povede.

Zdroj: Bioscop, ČSFD


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud