Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Chytrá zásuvka ovládaná mobilem

redakce 05.09.2012

Všechny svoje domácí elektrospotřebiče můžete ovládat pomocí mobilního telefonu. Stačí je zapojit do chytré zásuvky NETIO a stáhnout si novou mobilní aplikaci NETIO Mobile. Restartování domácího serveru, ovládání akvária, rozsvícení světel během dovolené, zapnutí topení a podobně, můžete udělat přes display chytrého telefonu či tabletu.

Společnost KOUKAAM vydala mobilní aplikaci pro chytrou zásuvku NETIO.  Aplikace NETIO Mobile je dostupná jak pro operační systém Android, tak pro iOS (iPhone, iPad) a umožňuje vypínat a zapínat elektronická zařízení připojená k chytré zásuvce NETIO. S aplikací NETIO Mobile můžete pomocí chytrého telefonu či tabletu spravovat i více zařízení NETIO najednou.

NETIO je „chytrá zásuvka“ vyvinutá českou společností KOUKAAM, pomocí které je možné ovládat připojená zařízení přes Internet a to pomocí běžných internetových prohlížečů (Internet Explorer, Mozila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari) nebo pomocí chytrých mobilních telefonů a tabletů.

Chytré zásuvky NETIO umožní například vzdálené a automatické restartování zamrznutých serverů, ale své využití najde i v běžných domácnostech – vzdálené automatické nebo manuální ovládání světel, elektricky ovládaných bran nebo klimatizace atp. Pro hobby účely najde uplatnění v řízení akvárií či terárií, v zavlažování nebo řízení osvětlení v pěstitelství.

Kromě základního ovládání, zapínání a vypínání jednotlivých portů, nabízí NETIO i další funkce. Například funkce WATCHDOG kontroluje dostupnost jednotlivých síťových zařízení a v případě jejich výpadku je dokáže automaticky restartovat (vypnou a opět zapnout). Funkce Časovač umožní nastavit harmonogram zapínání a vypínání jednotlivých zásuvek. Pomocí funkce zasílání informací e-mailem budete informování o neobvyklých událostech, týkajících se chytré zásuvky NETIO, respektive do ní připojených zařízení.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud