Přejít k hlavnímu obsahu

Chytré hodinky

Chytré hodinky jsou novou kategorií produktů, se kterou se budete v Chipu setkávat. Museli jsme pro ně vymyslet novou metodiku i systém hodnocení, přestože jsme u nich z hlediska provozu i funkčnosti shledali podobnost se smartphony, GPS hodinkami i fitness náramky. Všechny testované produkty prošly náročným a dlouhodobým testováním. Celkové hodnocení se skládá z několika dílčích hodnocení.

Vybavení (35 %)  : U všech hodinek zjišťujeme jejich hardwarovou výbavu a hodnotíme funkce. Sledujeme například, jak velkou mají paměť, zda jsou vybaveny GPS modulem, NFC, Bluetooth, zda dokážou změřit pulz, mají barometr, pohybový senzor a další zajímavou výbavu a provedení. Důležitý je i displej – jeho rozměry, jas, čitelnost a rozlišení. Do této kategorie spadá i kvalita zobrazení, tedy především hodnoty naměřeného jasu a kontrastu, z nichž vyplývá možnost číst obsah i na slunci.

Ovládání (35 %)  : Stejnou měrou jako vybavení se na celkovém hodnocení podílí i snadnost ovládání, která je u takto malého zařízení obzvlášť důležitá. K čemu by byl hardware, kdyby ho nebylo možné smysluplně využít? Zjišťovali jsme tedy, jak snadno uživatel najde požadované informace, jak snadno se spouští a ovládají aplikace a jak snadno je možné odpovídat na zprávy a zadávat dotazy a příkazy.             

Baterie (30 %)  : Vybité hodinky nejsou k ničemu stejně jako vybitý mobil. Délka provozu na akumulátor je tedy také důležitým parametrem. V tabulce najdete, jak dlouho hodinky vydrží v provozu i jak dlouho a jak se nabíjejí. Při testování výdrže obdržely hodinky každou minutu zprávu, rozsvítily displej a akusticky a vibracemi na to upozornily. Samozřejmě hodně závisí na způsobu použití, využití sběru informací o pohybu, pulzu či poloze. 

Seřadit podle




Sdílet žebříček

Máte k článku připomínku? Napište nám

Žebříčky


doporučujeme