Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Čínští hackeři mohou ovládnout americkou infrastrukturu

redakce 24.11.2014

Šéf NSA potvrdil, že Čína pravděpodobně má možnost na dálku vypnout počítačové systémy amerických elektráren, aerolinek i finančních společností. 

Mike Rogers, ředitel Agentury pro národní bezpečnost USA (NSA), během svého svědectví před Výborem pro zpravodajskou činnost a kybernetické hrozby americké Sněmovny reprezentantů, uvedl, že digitální útočníci pravděpodobně již napadli důležité počítačové systémy a prozkoumali, jak jsou jeijch sítě vzájemně propojeny. „Zaznamenali jsme, že se pokoušejí získat informace o tom, jak jsou systémy nakonfigurovány, kde by mohly mít své bezpečnostní mezery a jak je mohou napadnout a ovládnout.“ Rogers také řekl, že se do těchto aktivit pouštějí útočníci hned z několika různých států.

„To co nás opravdu trápí je fakt, že tito útočníci, ať už jde o státy, organizované skupiny či jednotlivce, mohou využít získaného přístupu a naše systémy zcela vyřadit z provozu.“ Rogers uvedl, že jednou ze dvou až tří zemí, které takovou schopnost mají, je Čína. O které další státy jde však odmítl uvést.

Na vznesené obvinění reagoval mluvčí čínského ministerstva zahraničí Hong Lei, který uvedl, že čínská vláda hacking zakazuje a naopak se sama stává cílem hackerských útoků pocházejících ze Spojených států.

rogers-nahled

Zprávu přinesla agentura Reuters.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme