Přejít k hlavnímu obsahu

Clear It 8

Martin Kučera 14.03.2023

Užijte si zábavnou hru, ve které střílejte barevné drahokamy. Shodnými barvami vyčistěte hrací plochu, abyste mohli pokračovat k vyšší obtížnosti. ("Plná verze - Chip 04/2023.")

Střílejte kuličky umístěné na okrajích pole směrem do středu a vyčistěte herní pole. Není to zas tak snadné!

Hry nemusí být monumentálně výpravné a rozsáhlé, aby vás zabavili na celé hodiny. Mnohdy stačí chytrý nápad a najednou se největší brzdou v úspěšném řešení a pokroku stane váš mozek. Zkuste logickou hru, ve které se k výsledku dostanete použitím komplexní představivosti, kombinace postupů a předvídáním několika herních kroků napřed. Jak už název napovídá máte "to vyčistit", tedy zlikvidovat všechny objekty. Z bočních panelů musíte střílet barevné drahokamy, tak abyste zcela vyčistili hrací pole od ostatních podobných drahokamů. Ale aby tyto kuličky mizeli, musíte strefit kuličku stejné barvy. Pokud zelenou kuličkou zasáhnete skupinu dalších zelených kuliček, tak explodují. A dokonce zmizí všechny kuličky, kterých se dotknete jen bokem, což tedy znamená v ideálním případě mohou naráz vybuchnout až tři drahokamy. Pokud ovšem trefíte jinou barvu, drahokamy začnou zaplňovat hrací pole a překážet. 

Program je možné pořídit prostřednictvím nákupu digitálního Chipu za 99 korun >> a získanému přístupu k »On-line DVD«.

Cílem je vyčistit celé pole na co nejmenší počet výstřelů. Pokud chcete dosáhnout vysokého skóre, můžete zapojit i časový limit. Pro větší rozmanitost je k dispozici několik úrovní, které nabízejí vlastní výzvy a překážky. Herní doba je neomezená, ale složitost roste s přibývajícími úrovněmi. K dispozici je pět herních režimů. Celkem je k dispozici 185 různých úrovní s různou obtížností.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7-11 (32/64 bit)
  • Registrace do konce dubna 2023

Tato plná verze hry Clear It 8 byla uvolněna pro bezplatné používání bez časového a funkčního omezení, ovšem bez nároku na na technickou podporu. Hra je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

 | Zdroj: Clear It 8

Zdroj: Clear It 8

 | Zdroj: Clear It 8

Zdroj: Clear It 8

 | Zdroj: Clear It 8

Zdroj: Clear It 8

Při spuštění si můžete nastavit v »Option« hlasitost doprovodné hudby a zvukových efektů a nechat hru spouštět na celé obrazovce »FullScreen«. Zadáte své jméno hráče a už se můžete pustit do hraní. Doporučujeme začít od nejlehčí úrovně - u každého tlačítka »Play« vidíte počet barev, což napovídá, kolik barevných kamenů budete mít na hracím poli. V průběhu hry se v hracím poli čas od času objeví i další prvky, které pomáhají s čištěním hracího pole například různými mnohočetnými výbuchy. Nápovědu najdete přímo na hrací obrazovce vlevo dole:

Replace Balls - přesype kuličky do jiného rozložení hracího pole.
Eliminates several bals - zlikviduje některé kuličky.
Eliminates all nearby balls - zlikviduje všechny sousední kuličky.
Eliminates all bals of the same color - zlikviduje všechny kuličky stejné barvy.
You can eliminate 1 or 5 boxes - můžete odstranit 1 nebo 5 políček.
Flip over a card greater than the dealer´s to double the winnings - otočte kartu, která je větší než karta krupiéra, a zdvojnásobte výhru.

Seznam všech plných verzí v Chipu 04/2023

Obsah: Všechna témata Chipu 04/2023

 

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud