Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Co to hraje? Umělá inteligence rozpoznává akordy v písních

Pavel Trousil 18.02.2023

Rádi byste si na kytaru zahráli skladbu, která vás zaujala? Stačí volně dostupná aplikace do mobilu a umělá inteligence pozná, co se hraje, a řekne vám, jaké akordy v písni jsou. Ke stažení je pro Android i iOS.

Pro výuku hraní na kytaru a akordů již existuje mnoho aplikací. Nejzábavnější je však si skutečně přehrát oblíbenou písničku, kterou uslyšíte třeba v rádiu. K tomu často musíte nejprve sehnat akordy a pak si píseň zahrát.

S bezplatnou aplikací Chord ai, která po krátkém poslechnutí spolehlivě rozpozná akordy v každé písni a při přehrávání je zobrazí v reálném čase, je to jednodušší. Můžete si ji zdarma vyzkoušet.

screenshot-20230217-105509-chord-ai-nahled

Stačí vybrat zdroj - mikrofon, odkaz na web, nebo YouTube – aplikace pak najde, co je to za písničku a jaké jsou v ní akordy. | Zdroj: screen aplikace Chord Ai

Chcete-li pomocí aplikace Chord ai pro Android a iOS skladbu analyzovat, stačí jednoduše vybrat médium. Může to být soubor v chytrém telefonu, nebo video na YouTube – ušetříte si tak stahování MP3 souboru. Vybrat můžete i mikrofon a pak se začne rozpoznávat hudba, kterou slyšíte třeba v rádiu, nebo na koncertě. V pravém horním rohu jsou k dispozici k výběru následující nástroje (Instruments): kytara, klavír, ukulele.

screenshot-20230217-105738-chord-ai-nahled

"U stánků ..." – přes mikrofon aplikace poslouchá píseň a vypíše vám akordy. | Zdroj: screen aplikace Chord Ai


Rozhraní pak v horní části zobrazí průběh písně s akordy, pod ním pohled na to, jak vypadají hmatníky na daném nástroji, a úplně dole je přehrávač. Naleznete zde také funkci Tempo, která umožňuje přehrávat skladbu maximálně poloviční rychlostí. Pak už jen začnete hrát na svou oblíbenou skladbu.

screenshot-20230217-110725-chord-ai-nahled

Rozpoznat si můžete nechat i písničky v MP3 | Zdroj: screen aplikace Chord Ai


Pokud si chcete zobrazené akordy procvičit, podívejte se dále do "Chord list". Zde najdete všechny prstoklady, které jsou v prohledané skladbě obsaženy. Celá věc funguje i obráceně: pokud stisknete tlačítko nahrávání a sami zahrajete akord, Chord ai ho také rozpozná – naučíte se tak k příslušnému akordu jeho název.

Tip : Pokud je například klavír nebo kytara ve skladbě mnohem tišší než zpěv, pak rozpoznávání nefunguje dokonale. Proto v případě potřeby vyhledejte na YouTube instrumentální verzi nahrávky!

Zdroj : Chord ai - learn any song


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud