Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Co je Rakuten TV: cena a jaké seriály či filmy nabízí online?

Jakub Fišer 07.02.2023

Když se řekne streamovací VOD služba, pravděpodobně vám vytane na mysl Disney+ nebo Netflix. Na českém trhu však podniká v tomto oboru mnohem víc televizních a internetových společností, jako třeba japonský Rakuten. Co je jejich Rakuten TV?

Kapitoly článku

Rakuten TV je internetová streamovací video-on-demand služba, která je dostupná i v Česku, a to od roku 2019. Projekt samotný vznikl již v roce 2010 pod hlavičkou mateřské společnosti Rakuten. To je japonský technologický gigant, který vlastní například chatovací platformu Viber (konkurence WhatsAppu).

Rakuten TV: cena, předplatné, seriály a filmy

Streamovací služba Rakuten TV však nefunguje stejně jako třeba Netflix nebo HBO Max. Pro neplatící uživatele nabízí zdarma originální pořady (zejména dokumenty a dokusérie) a také volně běžící televizní kanály, jako je Euronews Live, Wired, Reuters, Baby Shark TV, Failarmy TV nebo Rakuten Viki a řadu dalších.

Standardní předplatné zde dostupné není, abyste mohli sledovat zmíněné bezplatné kanály, musíte se registrovat. V nabídce je ale velká spousta velkých i menších filmů od věhlasných studií, jako jsou Warner Bros., Disney nebo Sony Pictures.

| Zdroj: Rakuten TV UK / YouTube

Tyto pořady, filmy a seriály si můžete pronajmout, Rakuten TV tak funguje jako jakási moderní videopůjčovna. Cena za pronájem se liší v závislosti na stáří a délce filmu, obvykle však cena činí 40 až 80 korun včetně DPH. Díky tomu jsou filmy v plné kvalitě, mnohdy ve 4K s podporou Dolby 5.1 surround sound a Dolby Atmos.

Výhodou je i to, že Rakuten TV je dostupný prakticky na všech přijímačích a platformách, jako Netflix, HBO nebo Disney+. Videopůjčovnu Rakuten TV můžete mít na mobilu i tabletu s iOS, iPadOS a Android, samozřejmě ve webovém prohlížeči, hlavně pak ale v chytrých televizích: LG, Sony, Hisense, Philips, Panasonic (obecně na všech s Android TV) a také Samsung, nebo i na platformě Chromecast.

Zdroj: support.rakuten, Rakuten TV


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud